"Meie suvi iraanlastega"Foto: Kanal2
Toimetas Jaanika Vilipo 3. september 2018 13:20
Täna jõuab Kanal 2 ekraanile Tuuli Roosma lustakas reisisaade "Meie suvi iraanlastega". Millist kultuurišokki pakub Eesti iraanlastele, kelle ühiskonnas on naised kaetud, alkohol keelatud, kus ei peeta lemmikloomi, kus naised ei käi ujumas ning sauna olemasolu nad lihtsalt ei usu?

Möödunud aastal seikles Tuuli Roosma oma perega Iraanis, kus tutvus Fatemeh' ja Mojtabaga. Nende autologuga tehti Iraanile ring peale ja saadi headeks sõpradeks. Nüüd kutsusid Tuuli ja Arbo oma uued sõbrad külla. Iraanlastele oli Eestisse tulek elu esimene välisreis.

Juba lennujaamas tuleb Iraani sõpradel hakata kohanema Euroopa tavadega, kui Mojtaba saab esimese kallistuse vastassugupoole esindajalt, kes pole tema lähisugulane. Kuidas mees vastu peab?

Kohe esimesel päeval ootavad moslemitest noorpaari ees kohutavad vetsuõudused ja hirmus metslane – kass nimega Käpik.

"Ma olen tõesti loomaarmastaja, aga ma kardan loomi," tunnistab Fatemeh tohutut hirmu Tuuli pere lemmiklooma ees ja hüppab kiljudes diivanile.

Kõige suurem šokk ootab külalisi ees aga siis, kui nad kuulevad, mis kell suvel Eestis päike tõuseb ja loojub ehk mis kell nad peavad moslemite kombe kohaselt palvetama.

Võõrustajad peavad aga harjuma sellega, et isegi reisil olles on nende Iraani sõpradel suguvõsa alati taskus ning uusi kogemusi jagatakse oma Iraanis oleva perega igal võimalusel.

Lustakas reisisaade "Meie suvi iraanlastega" on Kanal 2s täna kell 20.00.