Inimesed

HENDRIK TOOMPERE JUUNIOR: mähkida ja potitada oskan ma paremini kui lavastada (14)

Jaanus Kulli, 1. september 2018 00:01
Hendrik Toompere juuniorFoto: Tiina Kõrtsini

Hendrik Toompere juunioril (31) täitub täna esimene kuu uues ametis. Pisitütre Hermine ja -poja Karl Hendriku isa valiti märtsi lõpus Eesti Draamateatri kunstiliseks juhiks. Seega on ta praegu noorim juht ühes Eesti vanemas ja väärikamas teatris. Hendrik soovib teatris läbi viia värskenduskuuri, seda nii sisult kui ka vormilt. Kuivõrd teatri koosseisu vanem generatsioon selle kõigega kaasa tuleb, näitavad järgmised kolm aastat. Esialgu just nii pikaks ajaks on tal tööleping sõlmitud.

Eesti Draamateatri kodulehel oled sa kord kirjas kui teatri kunstiline juht, siis jälle kui peanäitejuht. Kumb sa siis oled?

Ikka kunstiline juht. Peanäitejuht on natuke arhailine ametinimetus, mis viitab näitlejate juhendamisele. Kunstiline juht haldab aga kogu teatri kunstilist poolt. See on natuke laiem mõiste ja laiema tähendusega.

Koristage siis oma kodulehelt eksitav kaksiknimetus ära.

Kodulehega ongi sellised lood, et see läheb uuendamisele. Plaan on uuendada nii kodulehte kui ka kogu teatri visuaalset poolt. Plakatid, näitlejate fotod ning võib-olla tuleb natuke tööd teha ka teatri logoga. See oleks üks osa värskenduskuurist, mis väljapoole paistab.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2018
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Hendrik Toompere juunior!
23.04.2018
Hendrik Toompere jr: lõhkuda ja jalaga panna ei ole minu asi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee