Robert RoolFoto: Karli Saul / Scanpix
Kristel Veerus 31. august 2018 13:13
Elu pahupoolt kajastava saate "Krimi" saatejuht Robert Rool loodab, et "Kuuuurija" võimalik kriminaalsüüdistus ajakirjandusele päitseid pähe ei pane.

Rool ei oska kommenteerida, kui palju "Kuuuurija" saatemeeskonnale kriminaalsüüdistuse esitamine tema enda saadet mõjutaks, aga ta näeb asjade sellises käigus tõsist ohukohta. "See on seaduse tõlgendamise küsimus. Ma saan aru, et prokuratuur tõenäoliselt pressinõukogu otsust ei arvesta. Meie oma saadetega niikuinii mängime avaliku huvi piiril ja mina olen pigem seda meelt, et kui on reaalne avalik huvi, mis on minu kaaluda, siis tuleb teemat kajastada," sõnab Rool.

Tema sõnul on iga aspekt, mis üritab takistada avaliku huvi rahuldamist, kogu ajakirjandusele ainult kahjuks. Konkreetse kaasuse osas Rool seisukohta ei võta, kuid soovitab tungivalt kõigil asjaosalistel asi väga hoolikalt üle mõelda ja läbi rääkida. "Tõmmata keegi selle eest oksa, et on oma tööd tehtud ja hästi tehtud, siis see on väga ohtlik," leiab ta.

Piiripealsed olukorrad pole võõrad ka Roolile. Ta meenutab üht aastatagust juhtumit. "Ma olen läinud ise ka korterisse sisse, teadmata, kelle korter see on, teadmata, kas mul on luba või mitte. Mindi lähisuhte vägivalla väljakutsele. Läksin trepikotta. Trepikoda on avalik ruum, seal võib olla. Mees oli naist peksnud. Seal oli politsei, seal olid väikesed lapsed, seal oli peksa saanud naine, kes oli üsna armetus olukorras, ja ametnikke oli ka omajagu. Ühel hetkel see kinni peetud mees kargas ametnikele kaela," meenutab saatejuht.

Kinnipeetu kõrval olnud tema kavatsust õigel hetkel ei märganud ega jõudnud seega piisavalt kiiresti reageerida. Lõpuks peeti ta viiekesi kinni. „Aga tol hetkel, kui seal madinaks läks, siis mõtlemata üldse, kas ma saan sealt mingi loo või mingi action'i, ma hüppasin sinna punti. Ma nägin, et see mees on ametnike selja taga ja teades enesekaitse loogikat, siis mõtlesin, et ma jooksen appi," räägib Rool.

Juhtunu jäi ka filmilindile ning jõudis lõpuks eetrisse, kuna Rooli hinnangul on avalik huvi, kes on see mees, kes politseinikku ründab, piisavalt suur. "Ma läksin sinna korterisse eeldades, et äkki ma saan kuidagi aidata, mitte, et ma saaksin loo. Ja kuna ma selle loo ikkagi sealt lõpuks sain ja minust abi ei olnud, siis kas mind tuleks vangi panna sellise asja puhul? Või kui see mees oleks öelnud, et ära filmi mind? Siis kas ma poleks pidanud seda näitama? Ma arvan, et ma oleks ikka pidanud seda näitama," peab saatejuht oma teguviisi küll piiripealseks, ent mitte valeks.

"Ma olen valmis alati võtma vastutust selle eest, mis me saatesse paneme, aga kui keegi omalt poolt hakkab lihtsalt päitseid pähe panema, siis see on väga ohtlik," sõnab Rool.