Inimesed

Venemaa leinab vähki surnud estraadilegendi ja duumasaadikut Jossif Kobzoni

„Kobzoni kuulates tunneb igaüks meist ära midagi meile omast, lähedast ...“ (7)

Triin Tael, 31. august 2018, 00:01
RAHVALEMMIK: Kiivriliku paruka poolest tuntud Jossif Kobzon esitas ühtviisi kaasahaaravalt nii patriootlikke laule nagu „Võidupüha“ kui ka lüürilisi ja rahvalaule. Foto: VIDA PRESS

Neljapäeval sai Vene üldsus teada estraadikuulsuse ja duumasaadiku Jossif Kobzoni (80) surmast. Murest murtud lesk Ninel ei suutnud uudist kommenteerida. „Me kõik nutame,“ seletas Kobzoni assistent uudisteagentuurile TASS.

Teade Kobzoni lahkumisest ei olnud ootamatu. Juuli lõpus levis Vene ajakirjanduses kuuldus, et staar on viidud Moskva haiglasse, kus ta püsib elus vaid aparaatide abiga. Aastaid tagasi diagnoositud vähk, mida mitme riigi arstid olid suutnud pikaks ajaks tõrjuda, võttis pöördumatult võimust. 

Komsomolskaja Pravda teatel sängitatakse artist 2. septembril Moskvas asuvale Vostrjakovo kalmistule, kuhu ta ostis hauaplatsi juba mitu aastat tagasi. 

Kobzon oli varem rääkinud, et 2002. aastal andsid arstid talle elulootust vaid nädalateks. Ta langes kaheks nädalaks koomasse. 2005. aastal tehti lauljale Saksamaa kliinikus kasvajate eemaldamiseks keeruline operatsioon, mille tagajärjel tekkis tal kopsu- ja neerupõletik. Neli aastat hiljem opereeriti teda taas Saksamaa haiglas. Elu ilma lauluta tundus Kobzonile võimatu. „Kui narkoosist ärkasin, oli mu esimene mõte: „Kas saan kunagi jälle lavale, laulma? Kui ei, pole mõtet üles ärgatagi,““ avameelitses elupõline artist Russia's Daysi teatel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. juuli 2018, 12:38
Laulja ja duumasaadik Jossif Kobzon vaagub haiglas hinge
11. juuli 2015, 07:00
Laulja Jossif Kobzon ei pääse Euroopasse ravile
15. aprill 2015, 07:00
NÕUKOGUDE SUPERSTAARIDE NAERUVÄÄRSED PENSIONID: Jossif Kobzon 71, Alla Pugatšova 178 eurot
17. jaanuar 2015, 07:00
Ukrainlased sundisid Putini lemmiknäitlejat vabandama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee