Saund

Viljandi Kitarrifestivalil astub üles legendaarne Mahavok 

Toimetas Terttu Jazepov, 30. august 2018 19:08
MahavokFoto: Promomaterjal
Muusikasõpradel, kes teavad laule „Mägede hääl“ ja „Tunnete keel“ on põhjust rõõmustada, sest 11. Viljandi Kitarrifestivali laval astub tänavu üles legendaarne Mahavok.

Kõrge kullaprooviga pop-rokk ansambli muusika kõlab jätkuvalt Eesti kontserdilavadel ja raadiojaamades. Mahavoki nime all esineti esmakordselt 1982. aastal. Juba siis mängiti repertuaari tuumiku laulude kõrval ka džäss-roki lugusid. Inspiratsiooni saadi John McLaughlinit, Jeff Becki, Joe Zawinuli ja teisi toonaseid fusion-staare kuulates.

Samal teemal

Tänavu on ansambli kitarrist ja klahvimängija Heini Vaikmaa tähistamas oma 60. juubelit. 11. Viljandi kitarrifestivalil astuvad tema kõrval üles Raul Arras bassil ja Kalev Aas ning Anet Vaikmaa klahvpillidel. Mahavoki repertuaaris on nii uut instrumentaalmuusikat kui ka vanu armastatud laule. Mahavokki saab kuulata 10. oktoobril kell 20.00 Viljandi pärimusmuusika aida suures saalis.

Kuue päeva jooksul astuvad lavale lisaks Heini Vaikmaale ja Mahavokile ka Raul ja Marie Vaigla, Triller, Titoks, Matīss Čudars Trio (Läti/Eesti), Antoine Boyer & Samuelito (Prantsumaa), Susanna Risberg Trio (Rootsi), Julian Lage Duo (USA) jpt.

Viljandi Kitarrifestivali näol on tegemist rahvusvahelise festivaliga, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodu- kui ka välismaalt. Tänavu on programmis 16 kontserti, mille seast on võimalik leida midagi igale maitsele.

Täpsem info ja programm on üleval Viljandi Kitarrifestivali kodulehel.

Samal teemal

16.00.2019
Panus Eesti Muusikasse auhinna pälvib tänavu ansambel Mahavok
05.06.2018
Heini Vaikmaa: oli uhke tunne, kui president Ilves „Mägede hääle“ järgi tantsu lõi
25.04.2018
KUULA: Mahavoki uus laul „Tulede öö“ viib mõtted Eestimaa suvele
10.09.2015
Harukordne võimalus! Viljandi Kitarrifestlivalil kitarristide iidol Ralph Towner!