Inimesed

HELENI BEEBIBLOGI | Oskan nüüd Carmeni nutu järgi täpselt öelda, mis tal viga või mida tal vaja on (27)

Helen Kõpp, 1. september 2018 12:00
Helen ja CarmenFoto: Erakogu

Kui Carmen sündis, siis arvasin, et ma ei suuda eristada lapse erinevaid nutte. Mõtlesin, et kui ta nutab, siis nutab, ja ongi kõik! Nüüd aga suudan ma Carmeni iga häälitsuse probleemideta ära tõlkida.

Varem püüdsin ma teda iga kord rahustada, kui ta nuttis. Kuigi, ega ta suurt nutnudki. Olin lugenud, et kui laps nutab nälja tõttu, on see juba hädakisa, ja tegelikkuses tuleks last toita enne, kui ta jõuab nutma hakatagi. Nii proovisin alguses isegi seda teha...

Õppisin mõistma Carmeni kehakeelt ja häälitsusi

Sünnitusmajas kästi teda söömiseks nagunii iga kord üles ajada, seda ma tegingi. Koju jõudes oli meil mõlemal juba harjumus sees. Öösel, kella kolme ajal, kui tal söögiaeg tui, ärkasin ma sekundiga tema liigutuse peale üles enne, kui ta üldse häält tegema jõudis hakata. Samamoodi panin ta tissi otsa kella viie-kuue ajal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.10.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Äkki sellepärast meeldivadki meestele suured rinnad, sest see näitab, et naisel on kergem rinda lapsele suhu panna?
22.09.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Mulle on looduse poolt antud väga piimarikkad rinnad, mida ma kogemata ülegi stimuleerisin
08.09.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Raseduse lõpul keerasin autol turvapadja välja ja bassi vähemaks ning mu auto oli beebi jaoks valmis!
25.08.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Mõned inimesed avavad lapsega emale uksi, teised pahandavad: "Issand, miks ta niimoodi karjub?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee