Saund

VIDEO | Kurgulaulu õppimas: lõug vabaks, kannad kindlalt maha ja laula nagu südamest tuleb (4)

Katrin Helend-Aaviku | Video: Stanislav Moškov, 1. september 2018, 00:01
Foto: Stanislav Moškov
Püüan järgida näitleja Margus Prangeli juhendussõnu: kurgulaulu esimese põhitehnikana tuleb õige hääle tegemiseks seada oma suu nii, nagu oleks seal kanamuna. Esimene häälitsus, mille ma pärast hoolikat kurgu sättimist õhinal valla lasen, ehmatab mind vakka – see kõlab nii hädise ja katkendlikuna. Hakkan läkastama ja kurdan juhendajale, et seda nüüd küll mingiks ülemheliks nimetada ei saa. „Las olla nii nagu on,“ lohutab Prangel. „Sina alustad sealt, kus parasjagu omadega oled.“

Ma ei teadnud kurgulaulust enne õpituppa minemist suurt midagi. Tegin küll veidi eeltööd ja lugesin, et kurgulaulu õppimisega pidavat kõik hakkama saama ning varasemat kogemust ega ka laulmisoskust vaja ei lähe. Siiski – uskumuse järgi pidavat kurgulaul naistel viljatust põhjustama, mistõttu oli see neile omal ajal keelatud. Minu eas aga ei pea sellepärast enam muretsema ja pealegi olevat see keeld viimastel aastatel tühistatud.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

7. aprill 2018, 00:01
SUUR ÜLEVAADE: kes on nõutuimad Eesti filminäitlejad ja miks kaamera neid armastab?
16. detsember 2017, 00:01
MARGUS PRANGEL: „See on unenägu, illusioon, milles me elame. See on surmauni.“
15. detsember 2017, 12:51
KURGULAUL – uskumatult praktiline abivahend

4 KOMMENTAARI

r
Rikubki 24. oktoober 2018, 20:38
hääle ära, tean päris mitut, kes enam prangli juurde ei kiirusta, vaid hoiavad sootuks kauge kaarega eemale, sest ta võttis neilt nende hääle. Õpetaja mai ääs. See prangel peaks ammu trellide taga olema, ta nii palju kurja teind juba. Aitab kah, sellest õudus unenäost, ta võiks juba üles ärgata!
o
oot 3. september 2018, 18:36
aga milleks üldse niimoodi joriseda
see ju rikub reaalse hääle ära
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee