Saund

VIDEO | Kurgulaulu õppimas: lõug vabaks, kannad kindlalt maha ja laula nagu südamest tuleb (4)

Katrin Helend-Aaviku | Video: Stanislav Moškov, 1. september 2018 00:01
Foto: Stanislav Moškov

Püüan järgida näitleja Margus Prangeli juhendussõnu: kurgulaulu esimese põhitehnikana tuleb õige hääle tegemiseks seada oma suu nii, nagu oleks seal kanamuna. Esimene häälitsus, mille ma pärast hoolikat kurgu sättimist õhinal valla lasen, ehmatab mind vakka – see kõlab nii hädise ja katkendlikuna. Hakkan läkastama ja kurdan juhendajale, et seda nüüd küll mingiks ülemheliks nimetada ei saa. „Las olla nii nagu on,“ lohutab Prangel. „Sina alustad sealt, kus parasjagu omadega oled.“

Ma ei teadnud kurgulaulust enne õpituppa minemist suurt midagi. Tegin küll veidi eeltööd ja lugesin, et kurgulaulu õppimisega pidavat kõik hakkama saama ning varasemat kogemust ega ka laulmisoskust vaja ei lähe. Siiski – uskumuse järgi pidavat kurgulaul naistel viljatust põhjustama, mistõttu oli see neile omal ajal keelatud. Minu eas aga ei pea sellepärast enam muretsema ja pealegi olevat see keeld viimastel aastatel tühistatud.

„Me peame lubama endal olla kartmatud ja julged, kannad tugevasti maas. Et ei lösuta. Muidu on see treening nagu autoga sõitmine, kui käsipidur on peal,“ juhendab Margus meid, seitset kurgulauluhuvilist. Istume kõik poolringis Taeva ja Maa heaolukeskuses.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.04.2018
SUUR ÜLEVAADE: kes on nõutuimad Eesti filminäitlejad ja miks kaamera neid armastab?
16.12.2017
MARGUS PRANGEL: „See on unenägu, illusioon, milles me elame. See on surmauni.“
15.12.2017
KURGULAUL – uskumatult praktiline abivahend

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee