Inimesed

LEMMIKÕPETAJA | Inga Lunge õpetajatelt saadud elutarkus: kõige tähtsam on teha seda, mis ennast köidab (4)

Jaanika Vilipo, 2. september 2018 17:00
Inga LungeFoto: Teet Malsroos
"Ühte konkreetset õpetajat paljude hulgast ei olegi nii lihtne välja tuua. Igal ajal on olnud lemmikuid ja on olnud täitsa erinevad omadused, mis on mind õpetajates köitnud ja mõjutanud," räägib näitleja Inga Lunge (37).

Tallinna Ühisgümnaasiumi vilistlasena on Inga hoidnud enda südames kirjanduse õpetajat Ene Liivastet ja matemaatikaõpetajat Helve Rosbergi.  "Mõlema pedagoogi puhul oli tegu inimestega, kes oma ainet armastasid ja oskasid selle ka õpilaste jaoks paeluvaks muuta," lausub Lunge.

"Nad olid värvikad isiksused, oma ala fanaatikud," teab näitlejanna öelda. "Sellistelt inimestelt olen siis ja ka edaspidi õppinud, et kõige tähtsam on teha seda, mis ennast köidab. Ideaalses maailmas võiksid kõik õpetajad just sellised olla."

Inga Lunge on eestlastele eelkõige teada läbi menuseriaali "Pilvede all", kus näitlejannal kanda peaosa roll. Tänavu mais andis naine välja ka enda esimese lasteraamatu "Nupukas Nora", mis on osutunud väikeste lugejate seas nii menukaks, et mõned kuud pärast lasteraamatu esitlust teatas Lunge raamatu kordustrükist. 

Samal teemal

06.09.2018
Inga Lunge meenutab lapsepõlve hullust, mis oleks võinud surmaga lõppeda: jumal tänatud, et ma praegu elus olen
06.09.2018
SUUR SEGADUS: kas Inga Lunge lahkub seriaali „Pilvede all“ pearollist?
05.09.2018
Menuseriaal „Pilvede all“ uus hooaeg algab üllatusega!
02.09.2018
LEMMIKÕPETAJA | Kristjan Üksküla: tänu õpetajale sain esimest korda aimu, et reeglid teevad vabaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee