Inimesed

„Meelejahutaja" püsis RAMETO neljal sambal (1)

Marko Kadanik, 25. august 2018, 00:01
TELGITAGUSED TEGIJAD: RAMETO 40. sünnipäeva torti lõikavad lahti Peeter Hein, Priit Aimla, Vello Mikk ja Toivo Tootsen. Paremal on hiljem liitunud Ralf R. Parve. Aasta oli 2005, praeguseks on veel elavate kirjas Aimla ja Tootsen.Foto: Toivo Tootseni erakogu
Kui „Meelejahutaja“ alustas, tegeles sellega RAMETO toimetuses neli meest: vanemtoimetaja Toivo Tootsen ning toimetajad Peeter Hein, Vello Mikk ja Priit Aimla. Naljad valis Priit Aimla mäletamist mööda tema, muusika ja muusikud valis Vello Mikk, intervjuud tegid Toivo Tootsen ja Peeter Hein.

Ka Toivo Tootsen mäletab seda sarnaselt. „Põhikoormus oli Priit Aimlal, kes pidi igaks lindistuseks hankima paarkümmend humoreski, sest korraga salvestati iga kolme nädala tagant kolme saate materjal. Aastas kolm-nelisada lugu. Aga läbi tuli tal neid lugeda ju mitu korda rohkem! Selge, et Eesti humoristid nii palju kirjutada ei jõudnud. Aja jooksul kujunes tal välja tihe autorite võrgustik üle tolleaegse Nõukogude Liidu.  Priit hankis tekste, tõlkis neid ise või andis kellelegi tõlkida, lisaks kirjutas ise häid lugusid ja toimetas teiste Eesti autorite nalju. Tema koorem „Meelejahutajas“ oli kõige suurem.“

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

25. august 2018, 00:01
„MEELEJAHUTAJA“ TELGITAGUSED: eetris särasid näitlejad, kuid suurima töö tegi ära Priit Aimla
15. detsember 2016, 18:03
Eesti Raadio on meiega juba 90 aastat
13. märts 2015, 07:00
"Meelejahutaja" trupp oli hullvõimas!
26. oktoober 2013, 07:00
Toivo Tootsen: «RAMETO toimetus oli perekond, mis kestis 30 aastat. Selle aja jooksul vahetas enamik meist oma pärisperekondi.»

1 KOMMENTAAR

o
Oli ikka loll riik küll.... 25. august 2018, 10:01
Maksis lammutamise eest peale!
Kahju on sellest, et meie iseseisvuse ajalugu ja sinna juurde kuuluv on nii püha ja traagiline, et süda mest naerma ajavate sketšide järel ilmuvad välja eestikeelsed ja -meelsed klenskid. On tunda ka mõningast enesetsensuuri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee