Inimesed

Mart Kalm: mida rohkem kodus tuhvli all oled, seda kangem ülemus oled tööl (16)

Verni Leivak, 25. august 2018 00:01
Mart KalmFoto: Erki Pärnaku

Eesti Kunstiakadeemia uue maja saamise lõputuna tundunud saaga on jõudmas lõpule. Kas endine Suva suka- ja sokivabriku hoone just uus on? Kindlasti mitte, kuid see, mis sealsete müüride vahel toimuma saab, on lihtsast sukakudumisest kaugel. Kuigi avapidu peetakse esmaspäeval, valitses veel kolmapäeval, kui Õhtuleht EKA rektori Mart Kalmuga kohtumas käis, majas totaalne ehitusmöll, ning Kalm polnud jõudnud oma kabinetis president Kaljulaidi portreedki üles riputada.

Miks teie töölaud nii korras on? Lootsime leida boheemlikku segadust.

(Kalm osutab selja taha pappkastidele.) Sest nagu te näete, ma pole veel hakanud isegi asju lahti pakkima! (Teeb häält, nagu oleks ähmi täis.) President tuleb esmaspäeval majja, mul pole veel presidendi piltki seina peal!

Nende kastidega ma ei kiirusta ka, mul on kogu elu arvutis. Ja prorektoritega võrreldes on mu töölaud pikem, sest siia on ka nõupidamise ots mõeldud.

Kuidas teie päevad praegu mööduvad?

(Lõbusalt.) Põnevalt! Ütleme nii, et rektor pole üksiti ka haldusjuht, kes siin tõepoolest pikalt on. Ütlen ausalt, et mina jõudsin eile (teisipäeval – toim) koju kell pool kaheksa. Täna (kolmapäeval – toim) tuli mul „Ringvaate“ saate pärast juba kell üheksa tööle tulla. Tavaliselt sel kellajal kirjutan kodus.

Esmaspäeval on avamine, aga praegu küll ei ütleks, et see maja valmis on – möll alles käib?

Möll! Aga kas te teate mõnda teist maja, mis teistmoodi valmiks?

Miks te ikkagi rektori ameti 2015. aastal vastu võtsite? Te ju teadsite, et ees ootavad keerulised ajad.

Jah, aga mis siin siis nii hullu on? Väga tore on ju uue asja sündi panustada, eriti kui näed – ehkki see pole minu otsene tegevus – ja oled selles koolis hetkel, kui uus maja saab valmis ja see toob kaasa nii palju uusi arenguid. See on tore hetk. Mitte selles osaleda oleks ju olnud patt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.11.2020
KAS SINU MEES TEEB? 6 asja, mida mees teeb vaid selle naise heaks, keda ta tõeliselt armastab
05.07.2018
Kunstiakadeemia uue maja ehitus on lõpusirgel
28.03.2015
Mart Kalm: kogu minevikku pole võimalik tulevikule säilitada
27.01.2015
Kunstiakadeemia uus rektor on Mart Kalm

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee