Inimesed

90ndate staar Whigfield: aastaid ühe hiti laulmine on minu jaoks lõbus mäng (1)

Sirje Sekker, 23. august 2018 00:01
ÜHE LOOGA KUULSAKS: 1993. aastal lennutas hitt „Saturday Night“ Whigfieldi komeedina Itaalia, Saksamaa, Iirimaa, Hispaania, Šveitsi ja Ühendkuningriigi singlitabeli tippu.Foto: Vida Press/REX
Taanlannast laulja Whigfieldi (48), kodanikunimega Sannie Charlotte Carlsoni veerandsada aastat kestnud lavakarjäär kinnitab, et kui oma esimese singliga üle ilma edetabeleid vallutad, on su muretu tulevik kindlustatud. Homme on end hitiga „Saturday Night“ Euroopa popi ajalukku kirjutanud staari taas kuulda ja näha Tallinnas festivalil „We Love The 90s“.

Oli aasta 1993, kui Whigfieldil (selle artistinime võttis Sannie endale oma klaveriõpetaja auks – toim) pärast kohtumist Itaalia produtsendi Larry Pignagnoliga esimene hitt „Saturday Night“ salvestatud sai ning see komeedina Itaalia, Saksamaa, Iirimaa, Hispaania, Šveitsi ja Ühendkuningriigi singlitabeli tippu tõusis. Kuigi laul sattus teistegi riikide singlitabelitesse, ei suutnud ükski Whigfieldi laul esimese laulu megaedu korrata. Ent plaate – nii singleid kui ka täispikki – on ajaga aina juurde tulnud ja nii uskumatu kui see pole, on taanlanna ennast kui mitte maailma popmuusika, siis 90. aastate Euroopa popi ajalukku küll kirjutanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.08.2019
Poptäht Whigfieldi laup on otsekui siledaks triigitud!
26.07.2018
VIDEO | „We Love the 90s“: vilkuvate jänkukõrvade, huuleliigutamise ja pepupragude festival
24.07.2018
ÕL VIDEO | Kodumaised artistid meenutavad kõige pöörasemaid mälestusi 90ndatest: me ei saa kõigest rääkida, muidu pannakse teie leht kinni!
23.07.2018
GALERII | Käima läks tänavune retrofestival We Love The 90s