"Astrid Lindgreni rääkimata lugu" Foto: Oliver Kuusk
Toimetas Jaanika Vilipo 21. august 2018 14:24
Taani režissööri Pernille Fischer Christenseni linateose, mis räägib noore Astridi kirjanikuks kujunemisest, nimetas publik ühtlasi oma lemmikuks. Tänutäheks saab filmi autor Mati Karmini skulptuuri "Suudlevad tudengid".

Populaarsuselt järgnesid Lindgreni-filmile festivali avanud filmikontsert "Põhjavaim. Eesti filmi maastikud" 2400 vaataja ja Oscar Wilde´i eluloofilm "Õnnelik prints" 2300 vaatajaga. Pikima aplausi teenis kesköine Soome film "Hevireis".

Athena keskuses näidatud linateostest osutus menukaimaks "Ära puutu mind", mis tõi saali puupüsti täis ehk 305 vaatajat.

Kõige populaarsem üritus oli Comedy Estonia ülesastumine, mis meelitas raeplatsile veidi üle 2500 inimese.

Ööl vastu pühapäeva lõppenud festival kogus koos üritustega 19 400 külastust, mida on 2000 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

Üle nelja aasta istus publik taas näoga raekoja poole ja vaatas filme 200 ruutmeetri suuruselt ekraanilt. Ka toole oli eelmise aastaga võrreldes rohkem ehk ligemale 1500.

"Suurema ekraani ja rohkemate toolidega õnnestus tänavune kinosaal teha suuremaks kui kunagi varem ning pea esimest korda oli tunne, et kogu raeplats on filmivaatamise lummusesse haaratud," ütles festivali juht Agnes Nurme.

Tartuff tänab südamest Tartu linna, kelle toel on festivali korraldatud juba 13 korda, ning kõiki sponsoreid ja kohalikke toetajaid.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Kuidas võtta 22. august 2018 15:26
Tegelikult on nii Pipi kui Karlsson päris moodsad tegelased. Üks on suht mehelik probleemivaba neidis ja teine tundub noori poisse nilliva härrasmehena. Rääkimata lendavast eluviisist, mis toob meelde Carlos Castaneda lendajad (volados).
uudishimulik 21. august 2018 16:19
Kuidas on võimalik tänases toleristlikus eestis sellise rassistliku kirjaniku austamine?

SISUTURUNDUS