Inimesed

GALERII | Astrid Lindgreni rääkimata lugu tõi Tartu raekoja platsi rahvast pilgeni täis (2)

Toimetas Jaanika Vilipo, 21. august 2018 14:24
"Astrid Lindgreni rääkimata lugu" Foto: Oliver Kuusk
Taani režissööri Pernille Fischer Christenseni linateose, mis räägib noore Astridi kirjanikuks kujunemisest, nimetas publik ühtlasi oma lemmikuks. Tänutäheks saab filmi autor Mati Karmini skulptuuri "Suudlevad tudengid".

Populaarsuselt järgnesid Lindgreni-filmile festivali avanud filmikontsert "Põhjavaim. Eesti filmi maastikud" 2400 vaataja ja Oscar Wilde´i eluloofilm "Õnnelik prints" 2300 vaatajaga. Pikima aplausi teenis kesköine Soome film "Hevireis".

Athena keskuses näidatud linateostest osutus menukaimaks "Ära puutu mind", mis tõi saali puupüsti täis ehk 305 vaatajat.

Kõige populaarsem üritus oli Comedy Estonia ülesastumine, mis meelitas raeplatsile veidi üle 2500 inimese.

Ööl vastu pühapäeva lõppenud festival kogus koos üritustega 19 400 külastust, mida on 2000 võrra rohkem kui eelmisel aastal.

Üle nelja aasta istus publik taas näoga raekoja poole ja vaatas filme 200 ruutmeetri suuruselt ekraanilt. Ka toole oli eelmise aastaga võrreldes rohkem ehk ligemale 1500.

"Suurema ekraani ja rohkemate toolidega õnnestus tänavune kinosaal teha suuremaks kui kunagi varem ning pea esimest korda oli tunne, et kogu raeplats on filmivaatamise lummusesse haaratud," ütles festivali juht Agnes Nurme.

Tartuff tänab südamest Tartu linna, kelle toel on festivali korraldatud juba 13 korda, ning kõiki sponsoreid ja kohalikke toetajaid.

Samal teemal

29.09.2018
Astrid Lindgreni tragöödia: teismeline Astrid pidi lapse ära andma
15.08.2018
Tartuffi juht Agnes Nurme: „Ma ei tea, mis saaks veel parem olla kui see moment, kui raekoja platsil valgustuse välja lülitan!”
14.08.2018
GALERII | PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avaüritust külastas ligikaudu 2400 inimest
09.08.2018
Tartuffi avab tavatu filmikontsert „Põhjavaim. Eesti filmi maastikud“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee