Inimesed

Eesti esimene üldluulepidu: kaks tundi põimitud poeesiat (7)

Sirje Sekker, 21. august 2018, 00:01
RAHVAST JAGUS: Vähese publikuhuvi üle luulepeol kurta ei saanud. Kiidusõnu jagus ka vanale müürile projitseeritud videoinstallatsioonidele.Foto: Martin Ahven

Kuigi Rakvere linnus pakuks luuleõhtu lavastamiseks teisigi võimalusi, oli Eesti esimene üldluulepidu vormistatud lihtsa etlemise võtmes ja ületas paljude ootusi.

Rakvere, läinud reede hilisõhtu. Kell oli pisut üheksa läbi, kui linnuse järsule nõlvale ehitatud trepist üles astusime. Nähtavasti oli esimene üldluulepidu juba alanud, sest paksude kindluseseinte vahelt ei kostnud väljapoole kippu ega kõppu. Isegi mitte kõnekõminat, mis peaks teoreetiliselt võimendusega etlemisel tekkima. Ent luulet võib ju lugeda ka sosistades! 

Pidu käis ka puhvetis

Esimesed, mis linnusehoovi jõudes pilku püüdsid, olid aga lätikeelsete kirjadega Läti televisiooni ülekandebussid. Teiseks köitsid tähelepanu toidu- ja joogiletid. Kiire pilk hindadele: pikka aega tulel vindunud šašlõkivarda eest küsiti 10 eurot. Kuna neljaeurose õllepurgiga üldluulepeole siseneda ei lubatud, manustati jooki sealsamas või pruugiti hoopis linnast või Lätist ostetud kangemat kraami. Pruukijateks enamasti üksikud punkarite või punkarilaadsete tegelaste seltskonnad, kes esitasid aeg-ajalt lonksude sekka omakeskis lühikesi katkeid eestikeelse pungi piiratud varasalvest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. oktoober 2018, 07:49
Üllar Saaremäe liitus Isamaaga
4. oktoober 2018, 09:11
Üllar Saaremäe kavatseb astuda Isamaasse, õlitab püssi ja ootab kaksikuid
20. august 2018, 13:23
Ilves: vabaduse kaotus võib olla põlvkonna kaugusel
18. august 2018, 08:36
President, poeedid ja punkarid avasid Rakveres EV100 suvise peonädala

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee