RAHVAST JAGUS: Vähese publikuhuvi üle luulepeol kurta ei saanud. Kiidusõnu jagus ka vanale müürile projitseeritud videoinstallatsioonidele.Foto: Martin Ahven
Sirje Sekker 21. august 2018 00:01
Kuigi Rakvere linnus pakuks luuleõhtu lavastamiseks teisigi võimalusi, oli Eesti esimene üldluulepidu vormistatud lihtsa etlemise võtmes ja ületas paljude ootusi.

Kuigi Rakvere linnus pakuks luuleõhtu lavastamiseks teisigi võimalusi, oli Eesti esimene üldluulepidu vormistatud lihtsa etlemise võtmes ja ületas paljude ootusi.

Rakvere, läinud reede hilisõhtu. Kell oli pisut üheksa läbi, kui linnuse järsule nõlvale ehitatud trepist üles astusime. Nähtavasti oli esimene üldluulepidu juba alanud, sest paksude kindluseseinte vahelt ei kostnud väljapoole kippu ega kõppu. Isegi mitte kõnekõminat, mis peaks teoreetiliselt võimendusega etlemisel tekkima. Ent luulet võib ju lugeda ka sosistades! 

Pidu käis ka puhvetis

Esimesed, mis linnusehoovi jõudes pilku püüdsid, olid aga lätikeelsete kirjadega Läti televisiooni ülekandebussid. Teiseks köitsid tähelepanu toidu- ja joogiletid. Kiire pilk hindadele: pikka aega tulel vindunud šašlõkivarda eest küsiti 10 eurot. Kuna neljaeurose õllepurgiga üldluulepeole siseneda ei lubatud, manustati jooki sealsamas või pruugiti hoopis linnast või Lätist ostetud kangemat kraami. Pruukijateks enamasti üksikud punkarite või punkarilaadsete tegelaste seltskonnad, kes esitasid aeg-ajalt lonksude sekka omakeskis lühikesi katkeid eestikeelse pungi piiratud varasalvest.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon