LasnaKinoFoto: Meeri-Mall Aul
Toimetas Jaanika Vilipo 20. august 2018 13:30
21.-25. augustil toimub Lasnamäe avarustes juba neljandat suve järjest tasuta LasnaKino filmikunsti sündmus. Kohalike entusiastide endi poolt korraldatud üritus toob kokku lasnamäelasi ja teisi külalisi, et avastada Lasnamäe looduskauneid paiku ning saama osa erilisest kultuurielamusest.

LasnaKino eesmärk on elavdada Lasnamäe linnaruumi, innustada inimesi kasutama selle täit potentsiaali ja tutvustada Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika.

Iga filmiõhtu algab kell 20:30 umbes tunniajase publikut kaasava aruteluga eksperdi osalusel filmiga seonduval teemal. Moderaatoriteks on kohaliku Lasnamäe noorteklubi Active noored, kes juhivad arutelu samaaegselt eesti ja vene keeles. 25. augustil toimub filmi lõpus Muinastulede Öö raames meeleolukas tuleshow Kelfirius teatrilt.

"LasnaKino on meie jaoks juba armsaks saanud traditsioon," räägib MTÜ Lasnaidee eestvedaja Maria Derlõš. "See on tegelikult omamoodi kogukonna kino. LasnaKino taga on seltskond väga erinevaid, kuid väga kokkuhoidvaid aktiviste. Me ei ole professionaalsed kultuuritegijad, ega filmikriitikud. Me oleme insenerid, disainerid, tõlkijad, tudengid, fotograafid, ettevõtjad, ametnikud jne. Oleme tavalised Lasnamäe elanikud, kes lihtsalt armastavad oma kodupiirkonda ja tahavad teha midagi ise, et seda ägedamaks muuta," jätkab Maria.

Korraldajad on valinud LasnaKino linastusteks viis erineva iseloomuga roheala, et näidata Lasnamäe mitmekesisust ning pakkuda külalistele avastamisrõõmu.

Filmiprogramm on mitmekesine ja kaasaegne, valikus on tunnustatud linateosed erinevast žanrist. Seekord on valikus nii kodumaised, kui rahvusvahelised filmid, mida linastatakse originaalkeeles eesti ja vene subtiitritega. Vaata programmi allpool!

Kuigi kinosündmuspaik on varustatud 150 istumiskohaga, paluvad korraldajad võtta võimalusel kaasa oma istumisalus, tool vms. Mugavamaks filmielamuseks soovitatakse varustada end pleediga ja riietuda vastavalt ilmale. Sajuse ilma korral tasub kasutada vihmavarjude asemel vihmakeepe, et mitte varjata kinovaatamise ajal teiste külaliste vaatevälja.