Film

Robert De Niro – pätipoisist pööraselt pühendunud näitlejaks 

Jüri Laulik, 18. august 2018 00:01
ÜKS KUULSAMAID ROLLE: Robert De Niro režissöör Francis Ford Coppola 1974. aasta filmis „Ristiisa 2“ noore Vito Corleonen – Sitsiilia immigrandina, kes ehitab Ameerikas üles maffiaimpeeriumi.Foto: Paramount/Kobal/REX

Ennast gängsterite ja mafioosode kehastajana filmilukku kirjutanud Robert De Niro hakkas juba varajases eas näiteringis käima, kuid ta on hiljem tunnistanud, et ei tundnud seal erilist vaimustust. New Yorgis Manhattanis üles kasvanud poisil oli hoopis huvitavam jälgida ümbruskonnas tegutsevaid itaalia immigrantide järeltulijate tänavajõuke ja ka ise ühe poistekambaga koos ringi jõlkuda.

Robert De Niro on isa poolt iiri ja itaalia, ema poolt hollandi, inglise, prantsuse ja saksa verd.

Isa Robert seenior pühendus juba lapsena kunstile ja avastas varakult homoseksuaalsuse võlu. Suurel näitlejal vedas, et isa kaldus siia-sinna ja armus vahelduseks boheemlikku kunstipiigasse Virginiasse. 1941. aastal oli kunstnike- ja kirjanikeseltskonnas tavaline, et geid võtsid naise (näiteks üks kuulsamaid pärastsõjaaegseid kunstnikke Jackson Pollock oli elupõline gei, kuid abielus naiskunstnik Lee Krasneriga).

Nii juhtuski, et Robert De Niro seenior abiellus oma varasemate ja hilisemate homosuhete vahepeal Virginiaga ja sai isegi isaks. 1943. aasta 17. augustil sündis perre ainuke laps poeg Robert juunior, keda hakati kutsuma Bobbyks. Kolleegide-sõprade hulgas hüütakse eile 75. sünnipäeva tähistanud De Nirot selle hellitusnimega veel nüüdki.

Elu stuudiokorteris oma boheemlike vanemate ja nende arvukate sõpradega, maalimise ja seltskonnamelu keskmes, ei kestnud kaua. Vanemad läksid lahku, kui Bobby oli kahene. Tema isa ei murdnudki kunstnikuna tõeliselt läbi, kuigi aeg-ajalt mõni näitus korraldati. Robert seenior oli enesesse tõmbunud, pettunud ja küllalt üksildane mees.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.02.2019
Abikaasa maksab Robert De Nirole lahutuse eest kätte?
28.11.2018
Robert De Niro kommenteerib esmakordselt abielu purunemist
21.11.2018
Robert De Niro (75) läks pika abielu järel naisest lahku
11.06.2018
MÕÕT TÄIS: De Niro saatis otseülekandes Trumpi p****e!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee