Inimesed

Priit Pihlap: "Fix on eesti muusikas üks suur vundamendikivi." (3)

Jaanus Kulli, 17. august 2018 00:01
FIX OMA ALGAASTATEL: Koosseis: Evald Raidma – klahvpillid, Vello Toomemets – viiul, laulja Silvi Vrait, Juhan Sütt – basskitarr, Viktor Vassiljev – kitarr, Priit Pihlap – trummid.Foto: Anton Mutt / ERR

„„Fixi fenomeni kohta ei oska ma midagi öelda, see on vaid üks ääretu vedamine, et mina selle pundiga üldse seotud olen. Sest Fix on eesti muusikas üks suur vundamendikivi. Seal on olnud kogu aeg suurepärased koosseisud ning ma olen õnnesärgis sündinud, et olen tänini selle ansambliga seotud. Nüüd, kus ma ise olen 60 ja Fix saab 50, on see vaid suur õnn, et olen saanud selliste muusikutega koos mängida,“ tõdeb ansambli üks tugisammastest, trummar ja laulja Priit Pihlap, kelle käe alt on tulnud ka suurem osa Fixi ajaproovile vastu pidanud lugusid. 

„Osalesime isegi Arne Oidi nimelisel lauluvõistlusel, kus minu ja Juhan Süti lugu „Kuninganna“ sai lausa esikoha. Tipphetked? Uno Naissoo on usaldanud meile laulu „Meremehe armastus“, ning kui ta kuulis sellest loost meie kantrivarianti, oli ta äärmiselt rahul,“ toob Pihlap välja vaid Fixi ühe edu saladuse. Kümnest. Pigem sajast.

Ansambli tipphetkede kõrval on muusikutel mustade päevade arvele kirjutada ka üks nimi – Silvi Vrait. „Mis saab olla suuremat valu, kui teda äkki enam ei ole,“ ütleb Priit Pihlap. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2018
VIDEO | Priit Pihlap: Ivo Linna ütles, et „Tsirkus” on Eesti kõigi aegade parim rokklugu
18.08.2018
GALERII | Ansambel FIX tähistas 50. tegutsemisaastat!
15.08.2018
KAS TEADSID? Ansambli Fix mehed on tõelised kalastusfännid!
14.08.2018
Fix tähistab 50. tegutsemisaastat suure juubelikontserdiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee