Film

Eesti läkitab juubeliaastal parima võõrkeelse filmi Oscarit püüdma draama isadusest (1)

Toimetas Katharina Toomemets, 16. august 2018, 11:34
"Võta või jäta"Foto: Janis Kokk
Eesti saadab USA filmiakadeemia Oscarile parima võõrkeelse filmi kategoorias kandideerima Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud draama „Võta või jäta“. Linateose on kirjutanud ning lavastanud Liina Triškina-Vanhatalo.

„Valiku tegemine muutub aasta-aastalt üha huvitavamaks,“ ütles Eesti Filmi Instituudi (EFI) juhataja Edith Sepp, kelle eestvedamisel valis sõltumatu komisjon seitsme sõelal olnud filmi hulgast võitja. „Kandidaatide seas oli ka kaks Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi filmi. Kui ma võrdlen aastatetaguse olukorraga, siis Eesti filmi suurim edasiminek on see, et praegu toodetakse oluliselt rohkem mängufilme, mis puudutavad äärmiselt erinevaid teemasid ja filmide tootmisvõimekuse tase on kõrge.“

 

Samal teemal

Komisjon koosseisus kultuuriajakirjanik Tõnu Karjatse, režissöör Kadri Kõusaar, produtsent Maie Rosmann-Lill, operaator Mait Mäekivi, filmikriitik Tristan Priimägi, levitaja Siim Rohtla ja EFI juht Edith Sepp saadab Eestit esindama Liina Triškina-Vanhatalo debüütmängufilmi “Võta või jäta”. Filmi tootis Allfilmi kogenud produtsent Ivo Felt. “Võta või jäta” leidis toetust komisjoni seitsmest liikmest viielt.

Komisjoni sõnul on Triškina-Vanhatalo võtnud ette keeruka ja tõsise teemadekompleksi – üksikvanemad, riikidevaheline majanduslik ebavõrdsus ja varjatud sisemigratsioon arenenud lääneriikides ning aegadeülene puhtinimlik vastutus iseenda ja oma lähedaste tuleviku eest.

„Kandidaatfilmil on suur potentsiaal jääda silma oma sotsiaalselt olulise teemapüstitusega, mis mõjub värskendavalt ja seda hoopis teises valguses tänases filmimaailmas,“ ütles Sepp. „Väga julge film! Eesti publik suudab kindlasti filmiga samastuda, raskem on ennustada, kuidas rahvusvaheline turg filmi vastu võtab.“

Film räägib loo 30-aastasest ehitajast Erikust, kelle ukse taha saabub ootamatult endine tüdruksõber teatega, et on sünnitanud nende ühise tütre. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta! Pikal, keerulisel ja kohati koomilisegi isaks kasvamise teekonnal saab tavalisest eesti mehest igapäevaelu kangelane, Superman, kes oma isaduse eest on valmis küünte ja hammastega võitlema. Filmi peategelast kehastab Reimo Sagor, kellele see on peaosadebüüt.

„Võta või jäta“ jõuab Eesti kinodesse 14. septembril 2018

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee