Inimesed

Krokodill Gena, Potsataja, Kübaramoori, kõuts Matroskini, onu Fjodori ja paljude teiste armastatud multifilmitegelaste looja suri üleeile oma kodumajas

Eduard Uspenski surma eel: "Kõik vaikisid mu tervisest, aga nüüd järsku läksid nagu hulluks..." 

Marko Kadanik, 16. august 2018 00:01
USPENSKI JA TEMA LAPSED: Kirjanik koos enda loodud multifilmitegelastega.Foto: Itar-Tass/ Vida Press

Veel selle aasta veebruaris mainis kauaaegne viljakas lastekirjanik Eduard Uspenski väljaandele Argumentõ i Faktõ, et tal on mõned uued lasteraamatute ja -kirjanduskangelaste ideed. „Peab jõudma need ellu viia,“ ütles ta. Millised need ideed on, ei saagi me enam paraku teada. Krokodill Gena, Potsataja, kõuts Matroskini, onu Fjodori, postiljon Petškini ja paljude teiste armastatud multifilmitegelaste looja loome- ja elutee katkes üleeile 80 aasta vanuses.

Eduard Uspenski suri 14. augustil oma kodumajas Moskva külje all Putškovo külas. Et isa on surnud, kinnitas Sojuzmultfilmi juristidele tema tütar Irina, vahendab Interfaks.

Uspenski nägi ilmavalgust Venemaale nii saatusliku 1937. aasta 22. detsembril. Ta oli pere kolmest pojast keskmine. 1937. aasta repressioonidest jäi perekond siiski puutumata, sest tema isa töötas NLKP keskkomitee aparaadis. Ema oli aga masinaehitusinsener ja küllap see saigi tõukeks, et ka noor Eduard valis esialgu sama elukutse ja läks õppima Moskva lennundusinstituuti. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.08.2018
Tõnu Aav: Uspenski tegelased on väga leidlikult kirja pandud
15.08.2018
Kirjanik Wimberg Uspenskist: "Head lastekirjandust on pagana raske unustada."
15.08.2018
Olga Einasto: Uspenski oli nagu täiskasvanud laps
15.08.2018
Ilona Martson: Uspenski lood on geniaalsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee