Saund

EVESTUS: „Ma ei ole kunagi oma kohta leidnud, ennast kuskil mugavalt tundnud.“ (10)

Terttu Jazepov, 18. august 2018 00:01
INTELLIGENTNE KUULAJASKOND: „Julgen öelda, et inimesed, kes suudavad minu loomingut kuulata ja end sellest läbi hammustada, peavad olema intelligentsemad kui inimesed, keda rahuldab suvaline raadiosült,“ on Evestus kindel.Foto: Grete „Stitch“ Laus
„Ma üritan inimesena maailma mitte tõsiselt võtta. Mõtlesin just täna, et peaksin välja andma hunniku vahepeal kirjutatud lugusid lihtsalt juhuks, kui ma homme surema peaksin,“ naerab industriaalrokkar Ott Evestus (34). Pikki aastaid Londoni ja Eesti vahet pendeldanud muusik ujub uljalt vastuvoolu: ta pole kunagi tahtnud olla teiste moodi või teha muusikat, mis kõigile meeldib.

Koolipõlve meenutades räägib Saaremaalt pärit Ott, et oli oma koolis ainus pikajuukseline poiss. „Kohe, kui raha leidus, ostsin juuksevärvi ja linna ainus gootikutt värvis mu juuksed mustaks. Ja pani rõngad kulmu. Ja ninna. Ja kõrva. Ja huulde. Sellega ma sõpru juurde ei võitnud, küll aga andsin kõigile märku, et ma ei soovigi nende hulka kuuluda,“ ütleb ta. 15aastaselt põgenes Evestus esimesel võimalusel Saaremaalt Tallinnasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.03.2019
Evestus: Inglismaal võistled iga kontserdi, ajakirjaniku ja kuulaja pärast
08.11.2018
VIDEO | Rinnad ja ristid? Šokirokkar Evestus avaldas uue kompromiteeriva muusikavideo
13.08.2018
Simo Atso: esimese bändi tegin viieaastasena
01.08.2018
Evestus: muusika on sotsiaalmeedia tõttu tugeva hoobi munadesse saanud