Film

„Tõe ja õiguse“ näitlejad õppisid filmivõteteks talutöid (11)

Kroonika, 10. august 2018, 08:40
"Tõde ja õigus"Foto: allfilm.ee
Tuleval aastal jõuab kinoekraanidele A. H. Tammsaare romaanil "Tõde ja õigus" põhinev kodumaine film. Selleks tuli näitlejatel nii mõndagi uut ära õppida, vahendab Kroonika. 

“Võin ausalt öelda, et “Tõe ja õiguse” filmi jaoks uue maailma loomine on filmi autoritele samuti võitlus maaga. Oleme ju üsna urbaniseerunund, näitlejad käisid enne võtteid põllumajandusmuuseumis põllumajandust õppimas,” paljastab valmiva filmi tegevprodutsent Johanna Trass.

Põnevat on filmi juures palju – näiteks õige lehma leidmiseks, mis filmi peategelase Krõõda kaasavara on, tehti suisa eraldi casting. Lehma vedamist filmivõtetele võib aga pidada omaette kinoks, sest iga kord kui lehm võttele toodi, tuli tal euronõuetele vastav kollane plastlipik kõrva küljest ära võtta ja iga kord kui lehm karja tagasi viidi, tuli PRIAlt taotleda luba uue kõrvalipiku jaoks.

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas. 

Samal teemal

17. veebruar 2019, 11:43
VIDEO | „Tõe ja õiguse“ peaosatäitja Priit Loog: minu, linnapoisi, jalad ei kannatanud kõva mulla peal paljajalu olemist
16. veebruar 2019, 00:01
Priit Loog: Kalju Komissarov meenutas mulle, et mäletad, poiss, tahtsid koolist minema minna, nüüd aga oled Vargamäe Andres!
3. august 2018, 12:34
Purgis! Suurfilmi „Tõde ja õigus“ võtted on lõppenud
17. mai 2018, 12:02
Suurfilmi „Tõde ja õigus” võtteplatsil peab toime tulema temperamentsete lehmadega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee