Inimesed

Teatriprojektis „Kremli ööbikud” kehastub Robert nii Tõnis Mägiks, Urmas Alenderiks kui ka Ivo Linnaks

ROBERT LINNA: „Isale ma pole öelnud, et mängin „Kremli ööbikutes” teda. Mainisin üksnes, et see jäägu üllatuseks.” (55)

Aigi Viira, 10. august 2018 00:01
OLÜMPIALIK PUUSANÕKS: Tõnis Mägi ja „Olimpiada” Robert Linna versioonis on peaaegu et päris. Kõik algas lavastaja süütust fraasist proovisaalis: „Robert, loe korra seda Tõnist!” Nii see läks.Foto: Aldo Luud
Trummar 1 – Robert Linna. Trummar 2 – Robert Linna. Need on nööpnõeltega pikajuukselistesse parukatesse kinnitatud sildid lavastuse „Kremli ööbikud” hiiglasliku grimmiala parukariiuleil. Robert Linna nimega silte on eritooniliste karvapeade küljes veelgi. „Mul läheb lugemine sassi, aga äkki ma kannan laval viit erinevat parukat?” pakub Robert huupi. Mõtiskleb pisut. „Ei, rohkem on!”

Tegelikult ei ole Robert, kes teeb „Kremli ööbikutes” kaasa koos oma bändi Lexsoul Dancemachine’iga, siiani eriti kellelegi poetanud, keda ta ses lavaloos kehastab. Seda oleks ka raske kahe lausega kokku võtta või heast peast üles lugeda. See rida on pikk. Sestap tulebki parukad appi võtta. „Kõigepealt on trummar 1970. aastate alguses,” alustab Robert loetlemist parukaga „Trummar 1”. See eriti inetu parukatuust näeb välja kui käärimõrvari käe alt õnnelikul moel pääsenu. „Seejärel on hilisem trummar Paap Kõlar, siis on noor Tõnis Mägi ja Urmas Alender. Siis on Ivo Linna ja hilisem Tõnis Mägi. Kuus! Kokku kuus kostüümi ja parukat!”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.11.2018
ÕL VIKTORIIN | Kas Ivo Linna teab, keda on poeg Robert nimetanud oma unistuste duetipartneriks?
06.09.2018
Raivo Sersant: Radaris polnud mingeid orgiaid, nagu Grapsi bändis olla olnud
29.08.2018
Radari mänedžer Raivo Sersant "Kremli ööbikutest": see on kultuuriline kuritegu
24.08.2018
Ivo Linna: vaatasin „Kremli ööbikuid” suu ammuli ja olin väga uhke oma poja üle!