Inimesed

MEIE MEHE TRUMMAR TÖRLEP KAOTAS HÄÄLE: „Ma justkui unustasin, kuidas rääkida. Nagu õpiks uuesti käima!“ (8)

Henry Linnard, 8. august 2018, 00:01
MUUSIKAST EI LOOBU: Hääle kaotuse tõttu ei ole Törlep kaks aastat laulnud, aga see pole tal trummide mängimist takistanud. Ta usub, et lihtsam on loobuda suitsetamisest ja joomisest kui pillimängust.Foto: Stanislav Moškov

„Hääl ei kadunud järsku, vaid järk-järgult, aga ühel hetkel ei saanud ma piuksugi teha,“ meenutab Meie Mehe trummar Toomas Pae ehk Törlep. „Lihtsalt ei saanud häält teha. Lõi lukku ja kõik! Midagi ei tulnud!“ meenutab ta õudusega, kuidas ta kaotas kaks aastat tagasi hääle, mida pole siiani täielikult tagasi saanud. Tehes ebaloomulikke grimasse ja täie jõuga pingutades suutis muusik lõpuks mõne häälitsuse kuuldavale tuua. „Ütleme ausalt, selline pingutamine ajas oksele!“ tunnistab trummar.

Pärast esimest ehmatust oli Törlepil päevi, kus hääl oli jälle parem. „Mõni nädalavahetus polnud mingitki muret, aga selliseid päevi hakkas aina vähemaks jääma. Halvemaid päevi oli rohkem kui paremaid. Sain lõpuks aru, et pole mõtet lolli mängida ja läksin arsti juurde,“ selgitab muusik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. august 2018, 00:01
Vana isamees Aivar Riisalu: pulmapeol ei tohi kunagi lubada ämmadel pead tõsta
27. juuli 2018, 15:08
Aivar Riisalu: Meie Mees ei ole mõttetu kaveribänd!
28. aprill 2004, 00:00
Meie Mehe trummar Törlep: Ei suutnud seda valu rohkem kannatada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee