Inimesed

Kontratenor Ivo Posti räägib muuseumijuhataja töö eripärast piirilinnas

Muuseumijuhist ooperilaulja Ivo Posti: „Venemaa lähedus ehmatab inimesi ja on Narva üks suuremaid atraktsioone.“ (22)

Rainer Kerge, 7. august 2018 00:01
MINA JA VENEMAA: Selliseid pilte tehakse Narva muuseumis iga päev sadu. Enne nende Facebooki postitamist soovitab Ivo Posti aga veenduda, ega telefon ole kogemata kolinud naaberriigi pakutavasse võrku.Foto: Aldo Luud

„Selfisid teemal „Mina ja Venemaa“, „Venemaa ja mina“, „Mina, sõbrad ja Venemaa“, „Venemaa ilma meieta“ ja „Meie ilma Venemaata“ tehakse ikka virnade kaupa,“ kirjeldab Narva muuseumi direktor Ivo Posti, kuidas Lääne turiste tabab Hermanni linnuses ehmatus: kohe siinsamas, üle jõe, elab Putin. Järgmisel hetkel haaratakse telefonide või koguni fotoaparaatide järele.

„Väga populaarne pildistamiskoht on linnuse nurk kohe kassade ukse kõrval, vanade kirikukellade juures. Teine on muidugi Kreenholmis, kus me viime külastajad jõe äärde, nii et piir on mõnekümne meetri kaugusel – see tekitab ikka inimestes kõhedust,“ jutustab Posti.

Kontratenorina – kastraatidele kirjutatud repertuaari esitada suutva lauljana – tuntud Ivo Posti sai pärast pikki vaidlusi kompromisskandidaadina Narva muuseumi direktoriks tänavu märtsis. Esimeselt kõrghariduselt ajaloolane Posti ronib mööda Narva Hermanni linnuse treppe nagu nugis ja täristab käigult, mis kõik siin sajandite eest oli ja mis kõik juba paari aasta pärast olema saab.

Milline on ajaloomuuseumi pidamise eripära piirilinnas ja elu Narvas üldse? Kolme aasta eest Tartust siia elama ja tööle kolinud Posti annab ülevaate.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2018
SIHITULT IDA-VIRUMAAL: kolamine kummituslinnas ja ujumine karjäärides
05.08.2018
Kinnisvaramaaklerist eesti keele õpetajaks: narvalanna viib ellu ema unistuse
03.08.2018
Ametnikud suunduvad Ida-Virumaale arengumõtteid ammutama
01.08.2018
Kajar Kase | Kuidas Eestis puhata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee