Saund

Eestimaine räpp muutub aina meelelahutuslikumaks, publikut hoiatakse lõa otsas uudsusega

Henry Kõrvits õppis isalt, kuidas kuulsusega toime tulla (36)

Daniel Veinbergs, 5. august 2018 19:09
VANAMEISTER: Henry Kõrvitsa sõnul leiavad edu räpparid, kes avastavad midagi uut.Foto: Jarek Elmi

Eesti hiphopifestivali teise päeva hommikutundidel kajavad kõrgete mändide vahel püstolilasud. See pole siiski filmides nähtud räpparite arveteklaarimine, vaid paugud tulevad festivaliala küljel asuva tervisemaja lasketiirust.

Tervisemaja ees hoiatab festivali eestvedaja Henry Kõrvits fotograafi. „Vaata, et Sportlandi plakat pildile ei jääks. Neil on tervisemajaga leping. Meile nad ei maksa midagi,“ ütleb Kõrvits, artistinimega Genka.

Kui enamiku festivalide eluiga kipub jääma lühikeseks, siis hiphopipeole on inimesed kokku voorinud 13 aastat. Mis hoiab Eesti hiphoppi elus? Kõrvits nimetab põhjusteks žanri lihtsuse ja leidlikkuse. „See on pidevas arengus. Puuduvad tegelikult piirangud kui sellised. Räppi võib teha ükskõik millise muusika peale ning see hoiabki seda elusana.“ Festivali õnnestumise taga on mehe sõnul ka külastajad, kes igal aastal naasevad. Üritus toimub kiviviske kaugusel kalmistust. Siiski ei tulnud räpp sinna surema. Kui esimese EHHF-i kahepäevase kava täitsid räpparite asemel suurel määral teiste žanrite muusikud, siis nüüd saadavad päeva uude hommikusse ülekaalukalt kodumaised sõnameistrid. Viimase aastaga on festivali tõmbenumbriteks „plahvatanud“ üsna mitu räpparit, kelle lihtsad ja kaasahaaravad lähenemised raadiolained hõivasid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2018
Henry Kõrvits: suur hulk lapsi näeb kooli algusest kiusamise pärast õudusunenägusid
09.08.2018
MEENUTUS HIPHOPIFESTIVALILT: vaata, kuidas räppar tuld sülgab!
07.08.2018
5MIINUST: meie rääkisime läbust, narkootikumidest ja n***st, aga Nublu räägib ilusatest asjadest
04.08.2018
GALERII | Vaata, mis toimub Elvas Hip Hop Festivali teisel päeval!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee