Europa Cantat 2018 kontsert "Palju õnne, Eesti!" Foto: Tiit Tamme
Ohtuleht.ee 3. august 2018 20:02
Reede õhtul laulsid enam kui 6000 Europa Cantati koorilauljat Eesti sajandaks sünnipäevaks õnnitluslaulu.

Europa Cantat 2018 programmi kuuluv kontsert "Palju õnne, Eesti!" algas Tallinna lauluväljakul kell 19 ning on tasuta. Euroopa suurim koorifestival kestab 5. augustini.

Peo kunstiline juht, dirigent Hirvo Surva rääkis kontserdi järel "Aktuaalsele kaamerale", et lauljatel on kogu nädal möödunud töötubades eesti keelt õppides, vahendas ERRi uudisteportaal.

"51 riiki on esindatud, aga väga hea meelega kõik õppisid seda," lisas Surva.
Dirigent tõdes, et lauljatel on keelt ka kergem omastada. "Eesti keel on ka väga vokaalne, seda on väga hea laulda," märkis ta.

Surva hinnangul võis kõige raskem olla eesti keelt õppida heebrea keelt kõnelevatel inimestel.

Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv koorifestival toob Tallinnasse pea 5000 lauluhuvilist ja koorimuusikaeksperti 50 riigist üle maailma, lisaks sajad külalised. Rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival leidis aset 1961. aastal Passaus Saksamaal.

Kommentaarid  (11)

inimene, naine 4. august 2018 11:46
Vaatan, et nii palju kontserte ja igaugu üritusi aga ajakirjanduses räägitakse sellest alles siis kui juba on toimunud. Üleüldse on internetistki võimatu leida ürituste kavasid . Muidugi oleksin läinud vaatama kui oleks enne suuremalt ja sagedamini reklaami tehtud kavast, kus ja mis kell. Paljud üritused on küll kohanimega kusagil kirjas aga pole antud aadressi kust seda leida, näiteks inimestele kes ei ela Tallinnas.
Ratase 4. august 2018 09:06
valitsus salastas eesti rahava eest Eesti 100-dale aastapäevale tähtsa ürituse.
Kui oleks Putini partei koorid esinenud,siis oleks juba iidamast aadamast ajast
kisa ja kära tehtud,et tulge peole.Nüüd moka otsast pomisetakse habemesse,et
meil nii või naasugune üritus justnagu toimub.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS