Helen AdamsonFoto: https://www.instagram.com/helenadamson/
Toimetas Keit Paju 1. august 2018 11:31
Ajal, mil taimedest saab mitmekülgselt ja tasakaalustatult toituda, on ka üha enam tuntud inimesi otsustanud kas liha või teiste loomsete toiduainete söömisest loobuda. Nii otsustas ka laulja ning saatejuht Helen Adamson.

Naine jagab Instagrami postituses uudist, et otsustas mõned nädalad tagasi liha söömisest loobuda. "See oli puhtalt moraalne ja emotsionaalne otsus mu jaoks," selgitab ta. 

"Mida vanemaks ma olen saanud, seda enam mu armastus loomade vastu on kasvanud. Ma sain rohkem teadlikuks sellest, keda ma söön ning muidugi tundsin ma end süüdi. Ma ei ole kunagi liha armastanud ega tundnud suurt tungi seda süüa, seega selle täielikult oma toidulaualt eemaldamine ei ole olnud mu jaoks raske," nendib naine. 

Adamson on taimetoitlust proovinud ka varem, 13 aastat tagasi, kui ta oli taimetoitlane viis aastat. "Lihtsalt seetõttu, et isegi lihasöömisest mõtlemine tegi mul südame pahaks. Hiljem ma sain aru, miks see nii on," sõnab ta.

"Umbes kümme aastat tagasi lugesin ma veregrupideedi kohta ning minu veregrupi jaoks liha pole soovituslik. Ma leidsin lisaks veel mitmeid toite, mis samuti mulle sobilikud ei ole."

"See oli esimene kord, kui ma intuitiivselt kuulasin, mida mu keha vajab ning nüüd ma teen seda uuesti. Ma tunnen ennast paremini nii emotsionaalselt kui füüsiliselt," rõõmustab ta.

Naine paneb ka teistele südamele, et kui sa sööd midagi, mis sulle tegelikult ei meeldigi, aga teed seda põhjusel, et keegi ütles, et see on tervislik, siis see ei ole enda suhtes õigesti käitumine.

"Ma olen kindel, et sa juba tead, et mõned asjad, mis on kellegi jaoks tervislikud, võivad teise jaoks olla ebatervislikud. Meie keha ja hing on ühenduses, kuula neid mõlemaid ja sa tunned end õnnelikumalt ja tervislikumalt. Kuldne nii seesmiselt kui välimiselt!" lõpetab ta.