James GunnFoto: Rich Fury/Getty Images/AFP
Ohtuleht.ee 31. juuli 2018 15:00
"Galaktika valvurite" staarid on kirjutanud avaliku toetuskirja režissöör James Gunnile, kelle Walt Disney filmistuudio vallandas ammuste pedofiilia- ja vägistamisteemaliste naljade pärast.

Chris Pratt, Bradley Cooper, Zoe Saldana ja Vin Diesel kinnitavad, et neid šokeeris saaga kaks esimest osa edukalt linale toonud ning ka kolmanda osa lavastajaks ja stsenaristiks valitud Gunni vallandamine.

"Galaktika valvurite" staar Pratt edastab kirja oma sotsiaalmeediakontol, lisades, et ei kiida Gunni vanu nalju heaks, kuid too on hea inimene. 

Lavastaja sai kümmekond päeva tagasi sule sappa, kui taas ilmusid välja tema Twitteri säutsud aastatest 2008 - 2011. Toona viskas Gunn nalja vägistamise ja pedofiilia teemal. Ta on kõnealuste postituste pärast juba mitu aastat tagasi andeks palunud ning kinnitanud, et on inimesena arenenud. 

Donald Trumpi vastasena tuntud Gunni aitasid paigalt kangutada konservatiivsed kriitikud, kes vanad säutsud avalikustasid. 

"Galaktika valvurite" staarid väljendavad oma kirjas Jamesile armastust, toetust ja tänulikkust. "Kõik me ootame pikisilmi tulevikuvõimalust oma sõbra Jamesiga uuesti koostööd teha."

Näitlejad ennustavad, et Gunn pole "tõenäoliselt viimane hea inimene, kes kohtu ette saadetakse". "Arvestades üha kasvavat poliitilist lõhet meie riigis, võib julgelt öelda, et säärased vahejuhtumid hakkavad sagenema."

Veebiküljel Change.org on ligi 350 000 inimest allkirjastanud palvekirja Disneyle, et stuudio Gunni uuesti tööle võtaks.