Kulturismi maailmameister Dmitri Uiba Havannas, HaapsalusFoto: RASMUS KOOSKORA
Anu Saagim 27. juuli 2018 14:04
Tabasime kulturismi maailmameistri Dmitri Uiba Havannas. Mitte küll päris Havannas, vaid Pauligi Havanna Street Partyl, kus oli olemas havannatamiseks kõik vajalik – vanad Ameerika autod, salsat tantsida vihtuv rahvas ning maitsvad kohvikokteilid, mida voolas kantmeetrite kaupa. Palavus oligi ainus, mille vastu isegi jahutavate kokteilidega ei saanud.

Mis aga kohvijoomisse puutub, siis on kulturismi maailmameister Dmitri Uibal oma küttesegu olemas. Muidugi ei pihi ta enda joomisharjumustest võõrastele tänaval. Et Uiba rääkima hakkaks, tuli ta esmalt üles leida. See pole õnneks keeruline, sest võib öelda, et ta on justkui mäesuurune. 

„Olen pannud enne trenni kohvi sisse kookosrasva ja taluvõid, rasv annab aga omakorda energiat. Nad töötavad koos ideaalselt,“ ütleb Uiba, kes joob iga päev hommikusöögi kõrvale ühe tassitäie kohvi. „Dieedi ajal olen toidu kõrvale alati joonud kohvi, kuna mahlu ja muid suhkruid sisaldavaid jooke ei tohi juua. Kohv jälle annab hea maitse, nii et toit maitseb kohviga lõpuks paremini.“

„Ja üks õigesti tehtud jääkohv paneb vee jooksma, viib kehast liigse vedeliku välja, kiirendab ainevahetust ja annab energiat. Aga vahel kimbutab enne trenni väsimus, siis on hea juua enne üks kohv, näiteks espresso või päris must,” nendib Uiba ja vaikselt hakkab tekkima tunne, et võib-olla on hiiglase „ühe väikse hommikukohvi“ kontsept hoopis mahukam kui esialgu tundus.

Uiba viibimine Haapsalus polnud muidugi päris juhus, sest mängu-Havannas toimus samal päeval Eviko rammumeeste võistlus.

Kohal oli ka näiteks endine rammumees Gert Goršanov, lisaks võistluse peakorraldaja Peeter Aan, kes on ise rammumehena küll juba erru läinud, aga kelle biitsepsite ümbermõõdu võib kiire peastarvutusega ikka veel korralikeks njuutoniteks teisendada. „Rohke kohvijoomine võistluse ajal võib paljuks minna, aga kui võistlusalasid on kuus ja neist igal tuleb teha maksimumpingutus, siis enne viimast ala annab kofeiini tarbimine energiat,“ rääkis Aan, kui teemaks tuli kohvitamine.

Tõsi ta on – võistluse lõpu eel pakuti rammumeestele enne viimast ala külma kohvikokteili. „Mehed jahutasid sellega otsmikke ja jõid jääga kohvikokteili – kaasa arvatud ma ise – ja see maitses tõesti suurepäraselt,“ tunnistas Aan. 

Ja loomulikult olid ürituse tõmbenumbriks ka kaunid Eesti piigad, kellega mälestuseks Eestis viibimisest ohtralt pilte tehti.