Üritused

EUROVISION OHUS: rahahädas Iisrael võib kaotada õiguse lauluvõistlust korraldada (9)

Ohtuleht.ee, 26. juuli 2018 17:28
Tänavuse Eurovisioni võitja Netta. Foto: Keit Paju
Iisraeli riiklik telekorporatsioon Kan hoiatab: riik võib kaotada õiguse tuleva aasta Eurovisioni korraldada, kui kiiremas korras rahakotiraudu ei avata.

Kanil tuleb viie päeva jooksul tasuda Eurovisioni korraldamiseks 12 miljoni euro suurune deposiit, vahendab The Times of Israel. Vastasel juhul võib Iisrael kaotada Eurovisioni korraldamise õiguse. 

Kuulu järgi on Kan taotlenud valitsuselt korporatsiooni eelarve suurendamist, sest hiigeldeposiidi tasumine viiks tema eelarve miinusesse. Kuid rahasüsti Kan ei saanud.

Samal teemal

Kommunikatsiooniminister Ayoub Kara pakkus Kanile väidetavalt laenu deposiidisumma katmiseks, kuid korporatsioon keeldus ning nõudis  tänavuse eelarve suurendamist.

Nüüd on Kan saatnud peaminister Benjamin Netanyahule, rahandusminister, Moshe Kahlonile ja kommunikatsiooniministrile hoiatuse, et kui raha viie päeva jooksul ei maksta, on risk, et Eurovision korraldatakse hoopis mujal. 

Netanyahu on juba hoiatanud, et riik lauluvõistlust ei rahasta. Kuid Eurovisioni korraldamine läheb The Times of Israeli andmeil maksma umbes 35 miljonit eurot. Peaministri nägemuses on Kani eelarve piisavalt suur - 160 miljoni euro ringis - , et selle summaga toime tulla. 

Samal teemal

13.09.2018
SELGE PILT! Järgmise aasta Eurovision toimub just selles linnas!
14.08.2018
Otsustatud! Iisraeli ringhääling võtab Eurovisioni tagatisraha tasumiseks laenu
14.08.2018
Mis saab? Iisrael pole maksnud EBU-le Eurovisioni korraldamise tagatisraha, täna kukub tähtaeg
20.07.2018
Selgus, kes maksis kinni Elina Nechayeva lavasõu Lissaboni Eurovisionil