Film

GALERII | Eesti esimese õudusfilmi looja Urmas E. Liiv: noored vabatahtlikud saavad tasuks ainult sõimu ja magamata öid (6)

Terttu Jazepov, 26. juuli 2018 18:04
"Kiirtee põrgusse" võtteplatsilFoto: Tiit Tamme

"Püüame inimeste meelt lahutada, mitte neid harida. Teeme popkorni ja Coca-Cola filmi," sõnab Eesti esimese täispika õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" stsenarist ja režissöör Urmas Eero Liiv.

Filmi tegevus toimub Urmase isiklikus maakodus Lääne-Virumaal, mille ta soetas umbes 10 aastat tagasi. "Maja taga on suured kivimüürid, mis olid võssa kasvanud. Kui kogu mets välja juuriti, tuli välja, et seal oli veel üks maja olnud. Varemete seest tuli välja ka raketipüstol. Tekkis küsimus, miks see püstol seal oli ning mis seal kunagi juhtunud on, kui suur tee on tegelikult niivõrd lähedal. Arhiive uurides koorus lugu, kuhu panime lisaks ka oma fantaasiat ning nii valmiski kondikava," räägib režissöör, kuidas idee õudusfilmiks tekkis.

Raha saadi filmi jaoks Ameerikast. "On olemas salapärane inimene, kes usub meie projekti nii palju, et andis meile piisava kapitali," sõnab Urmas. "Võtteplatsil on ka palju noori, kes on siin range vabatahtlikkuse alusel ning kes ei teeni muud kui sõimu ja magamata öid," heidab mees nalja. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.01.2019
VIDEO | Kodumaine õudusfilm „Kiirtee põrgusse” õrritab esimese klipiga
10.09.2018
Maia Vahtramäe sukeldus filmimaailma: olin õudusfilmi võttel korraga näitleja ja kostüümikunstniku rollis
24.07.2018
Superstaarisaatest tuntud Merilin Mälk teeb näitlejadebüüdi kodumaises õudusfilmis
01.06.2018
Kristjan Kasearu: „Kui näen, et asjas on vähegi midagi uut ja väljakutsuvat, siis tahan sellest kinni haarata. Kogemuse pärast.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee