Inimesed

Neeme Lall lahkunud sõbrast Raivo Rättest: soomlane on järsk vend - ta võib väga ohtlik olla (130)

Jaanika Vilipo, 25. juuli 2018 14:45
Neeme Lall Foto: Teet Malsroos

"Meie suhtlus sai alguse 20 aastat tagasi. See oli 1998. aastal, kohtusime nagu ikka noored tol ajal, kuskil peokohas," räägib kunstnik ja kodanikuaktivist Neeme Lall.  "Saime aru, et meil mõlemal on üks idee –me ei saa enam oma lõbusa alkoholitarvitamisega hakkama ja viinalained hakkavad meil üle pea minema."

"Raivo elas veel tol ajal Soomes," räägib Lall. "Tema oli juba aasta enne seda jõudnud selle tõdemuseni. Sai aru, et oma tahtejõuga sellest kirest ei pääse. Maailmas eksisteerib grupp inimesi, kes teavad, et üksi olemisega nad kaine eluviisiga kaugele ei sõua. Aga kui ollakse koos ja jagatakse ühiselt kõike seda, mis seondub alkoholikirega, siis saadakse sealt vaimujõudu ja seltsis on segasem," püüab Lall tõsist teemat naljaks pöörata. Kunstnik ise ei ole alkoholi tarvitanud 20 aastat. "Olime Raivoga mõlemad kirglikud peoloomad ja ühel hetkel saime aru, et niimoodi see elu ei saa edasi kesta!" 

Lisaks ühisele eesmärgile ühendas Raivot ja Neemet kirg kunsti ja muusika vastu ja kaks kunstihinge hakkasid tihemini läbi käima. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.11.2018
Meelis Hainsoo: Kosmikutel oli hea hoog sees, kui see lahmakas päris jõuetuks võttis
08.10.2018
Kosmikud annavad hukkunud Kõmmari mälestuseks kolm kontserti
28.07.2018
GALERII | Raivo Rätte ehk Kõmmari saadeti viimsele teekonnale
28.07.2018
Juba teise bändiliikme traagiline surm katkestas Kosmikute edu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee