Inimesed

GALERII | „PIKSE PILL“: teatrijuht läks pärast peaproovi isa hauale – just nagu lavastuse tegelastest vennad (1)

Jaanus Kulli, 21. juuli 2018, 00:01
KOTKA LEND: Peeter (Jarmo Reha) tõuseb kotka selga,  et lennata vendadele appi. Taamal vaatavad tema õhkutõusmist Elmi (Mirtel Pohla), Arma (Riina Maidre) ja Olvi (Liisa Pulk).Foto: Teet Malsroos
„Lavastusel „Pikse pill“ on mõnes mõttes puhastav jõud. Mul on isa maetud Tapale ja nii käisin eile (üleeile – J. K.) isa haual, sest pärast peaproovi tundsin äkki, et pean sinna minema,“ tunnistas teatri R.A.A.A.M. juht Märt Meos neljapäeval Jäneda Pulli tallis esietendunud „Pikse pilli“ järelpeol. Meose vihje surnuaias käigule lähtub lavastuse ühest läbivast süžeeliinist: kolm venda käivad isa haual.

Udmurtia lavastaja Damir Salimzianovi „Pikse pill“ tugineb Friedrich Reinhold Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsetele juttudele“. Salimzianov on teatritükki põiminud teisigi eesti muinasjutte. Kokku annavad need lavaloo, milles on palju vanarahva tarkust, ja mis – nagu üks õige muinasjutt – saab õnneliku lõpu. Selles ennekõike täiskasvanute loos on esikohal sellised teemad nagu vendadevaheline vihavaen, vanemate surm ja sellele järgnev hingeline side nendega, vanemate jäik eitus oma poja või tütre väljavalitu suhtes jne. Salimzianov on toonud need teemad vaatajani huumori kaudu. See tähendab omakorda, et noored näitlejad üllatavad publikut ka koomikuandega – kes rohkem, kes vähem. 

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

28. märts 2018, 00:01
TEATRIAUHINNAD: parima naisnäitleja tiitel läks Vanemuisesse, parima meesnäitleja tiitel Draamateatrisse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee