TankistFoto: Erakogu
Toimetas Terttu Jazepov 18. juuli 2018 16:24
Eestis otsekohese thrash metal'iga nime tegev Tankist värbas oma ridadesse India mehe, PhD Ashutosh Simha.

“Meil oli vaja uut kitarristi ning Ashu on loogiline valik – Tankisti muusika on pillil päris keeruline, iga mats ära ei mängiks,” ei lase bändi juhtfiguur ning asutajaliige Kevin Marks (20) rahulolu varjata.

Enda sõnul Indiast just parema metal skeene otsinguil Eestisse kolinud 29-aastane Ashutosh töötab TTÜ-s teadlasena ning omab doktorikraadi kontrollteooria alal. “Võtsin ülikoolis oleva töökoha vastu siinse raskemuusika pärast. Käisin Tallinnas Howls of Winter festivalil, kus nägin, et olen tulnud õigesse kohta,” tunnistab mees.

Eelmisel aastal astus bändi ka uus trummar Simo Atso (17) ning aasta algul vahetus ansambli bassist, kelleks on nüüd Viljandi Kultuuriakadeemias helindust õppiv Margus Traumann (23). 

“Koosseisuvahetus lihtsalt juhtus. Eelmised liikmed alustasid oma teistlaadi projekte, tuult neile tiibadesse. Uut Tankisti aga ühendab kirg just ausa thrash metal'i vastu ning seda on tunda meie uues hingamises. Varem ongi meil olnud kas väga motiveeritud, kuid mitte nii head mängijad või tipptasemel pillimehed, kes polnud sellest konkreetsest žanrist innustatud. Nüüdses koosseisus on mõlemad head omadused igas liikmes,” ütleb sõna sekka bändi tegemisi algusest peale kõrvalt jälginud mänedžer ja kunstnik Fengarm.

Suve jooksul teeb Tankist kõvasti proovi, et raputada maha kaitseväeteenistusega tekkinud rooste ning valmistuda uue koosseisuga sügisesteks debüütalbumi "Unhuman" plaadiesitlusteks. Järgmine kontsert leiab aset 1. septembril Tallinnas värskes rokiklubis Barbar, kus astutakse üles peaesinejana.