MEISTERJAAN, JAAN TÄTTE jun.; I Land Sound; Anu Saagim; MeisterjaanFoto: Robin Roots
Anu Saagim | Video: Robin Roots, Jürgen Niit, Jörgen Norkroos 17. juuli 2018 13:45
Kohtusin Jaan Tätte juuniori ehk Meisterjaaniga Saaremaal elamusfestivalil I Land Sound. Orissaares asuv Illiku laid on tõepoolest üks erakordne koht, kus igal suvel kohtuvad maaliline loodus, elektroonilised muusikalained ja elav kunst. 

Plaanisin hommikusööki Meisterjaaniga varahommikul festivali telklas. Muusik oli tukkuda saanud vaid mõne tunni, sest päike oli tema telgi tulikuumaks kütnud. Jaan valmistas mulle lihtsa, kuid imemaitsva hommikusöögi.

Hommikusöögiks oli ta varunud musta leiba, võid, karbi sprotte ja paar energiabatoonikest.

Meisterjaan: Sprotte sa ju tavaliselt koju ei osta. Neid saab hangitud vaid siis, kui plaanis on telkimine või ekskursioon. Aga hetkel, kui ma neid vaatan, siis küll eriti ei isuta. Batoone varun auto kindalaekasse aga sellepärast, et vahel üllatab roolis nälg või saavad jõuvarud otsa. Siis on hea võtta. Aga ega nad vist eriti maitsvad ei ole. 

Miks sind hetkel hommikusöök ei inspireeri?

Olin eile kaua üleval. Proovisin lõdvestuda, tšillida ja puhastuda. Keegi pakkus mulle ka kaktusejooki, mis teeb virgeks. Peale seda ei tahaks midagi rasket süüa. Tegelikult läksin magama alles kell kaheksa hommikul ja praegu on kümme. Proovin selle sprotivõileiva valmis teha, võib-olla hakkab siis tasapisi isutama ka. 

Aga sa lähed juba tunni pärast esinema, kas sa väsinud pole?

Ei, see on lihtsalt töötuba. Saab hakkama. 

Mida sa seal täpsemalt õpetad?

Ikka parmupilli. Aasia parmupilli. 

Sa oled Eesti kõige tuntum parmupillimuusik. Sul on eriliselt suur kiindumus selle pilli vastu.

Tead, enam isegi ei ole. Nüüd huvitab rohkem hoopis elektrooniline muusika. Aga parmupill hakkas mulle kunagi meeldima oma lihtsuse tõttu. Kuna ta on nii lihtne, siis tehnilise tipptaseme saavutamine käib üsna kähku ja edasi saab olla ainult loominguline. Parmupill sunnibki olema loominguline, ei saa jääda pidama lihtsate pillimängu oskuste peale.   

Pikemat intervjuud Meisterjaaniga loe ja vaata juba lähipäevil Õhtulehe veebist ja paberist! 

MEISTERJAAN, JAAN TÄTTE jun.; I Land Sound; parmupilli töötuba Foto: Robin Roots