Inimesed

GALERII | Jaak Joala fänn Moskvast: „Tallinnas on mul vaid üks ja ainus suur armastus ning see on Jaak Joala.“ (9)

Jaanus Kulli, 16. juuli 2018 00:01
MARINA JA TEMA ARMASTUS MUUSIKAS: Marina sõitis selleks, et kokkutulekust osa saada, spetsiaalselt Tallinna. Ta käis Metsakalmistul, kus korrastas Jaak Joala hauda, kuulas pool päeva eesikeelseid heietusi oma armastatud lauljast, ning sai tänutäheks lauljast haruldase foto, mille ta lubas ära raamida ja kodus seinale riputada.Foto: Tiina Kõrtsini

Jaak Joala fänniklubi kolmandal kokkutulekul seisatab mu kõrval tagasihoidlik naine ja küsib veel tagasihoidlikumalt, kas mu kõrval on vaba koht. Vene keeles. „Loomulikult,” vastan. Korraga tundub, et ta pole vist kohalik elanik. Julgen küsida. Moskvast, tuleb lihtne vastus. Moskvast! Sõitnud nii kaugelt Nõmme kultuurikeskusesse kokkutulekule, et umbkeelsena esinejaid kuulata.

Selgub, et minu kõrval istuva moskvalanna nimi on Marina Aržanuhina. Kuna tal pole Tallinnas sugulasi, üürib ta tagasihoidlikku tuba Kalamajas. Marina ei taha end eriti Joala fänniks nimetada. Ütleb, et on pigem laulja ning tema loomingu ja ande suur austaja. Eestis on Marina teist korda. Esimest korda tuli ta siia möödunud aasta novembris, ka käis koos kaasmaalastest Joala fännide ja siinsete fänniklubi eestvedajatega Metsakalmistul tema haual. Seega on tal tee selge ning ta jõudis matkahuvilise ja hea orienteerujana seekord Joala viimsesse puhkepaika juba üksinda. „Koristasin natuke hauaplatsi ja pesin hauakivi,“ ütleb ta silmi pisut häbelikult maha lüües.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.07.2018
Jaak Joalale pühendatud Eesti suurima fännklubi liikmed on sõjajalal
13.07.2018
Ivo Linna: rahvas vaatas Joalat, Mägi ja mind pika näoga, kui vanu lugusid ümber tegime
30.04.2018
Joala kunagine bändikaaslane: „Mul on kohutavalt kahju, et Venemaal esinedes rikkus Jaak oma hääle."
05.04.2018
Janika Sillamaa meenutab teravat hetke: Jaak Joala viskas mind tüli käigus kahvliga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee