Inimesed

Navitrolla: „Ma olen laiskuse kummardaja. Tööga ei tohi ennast ära tappa!“ (8)

Rainer Kerge, 14. juuli 2018 00:01
Foto: Aldo Luud

„Mina olengi see, kellele meeldibki metsa maalida ja tähistaevast maalida. Ja pilvi maalida, ja jälle pilvi maalida, ja jälle pilvi maalida. Lihtsalt meeldib! Kui ma seda teha ei saaks, jääks ma haigeks ja sureks kiiresti,“ ütleb kunstnik Navitrolla, isikutunnistuse järgi Heiki Trolla. Tunnistades hetk hiljem, et on tegelikult kohutavalt laisk ega viitsi üldse tööd teha. Navitrolla muidugi luiskab mõõdukalt, sest miks muidu kolis ta hiljuti oma tegemistega Tartusse ruumikasse ateljeesse.

Miks sa ei ole Võrumaal oma maalimistalus?

Kümme aastat elasin maal ja nägin lõpuks, et puht füüsiliselt ei mahu mu looming enam tallu ära. Eelmisel aastal tegin ühe Võrumaa talumehe kaupluse ette väga omapärase skulptuuri, mille nimi on „Kirjak“ – ja mul ei olnud maal kohta, kus seda teha, sest skulptuuri kõrgus oli kuus meetrit, minu talumaja lae kõrgus aga kõigest 2,3 meetrit.

See oli siis klassikaline sinu kaelkirjak, musta-valgekirju, nagu lehm?

Jah, sellised kappavad Võrumaal rõõmsalt ringi – sa näed neid, kui silmad lahti teed.

No ja siis avastasingi need ruumid siin tsaariaegses vabrikus ja mõtlesin, et vanas eas võiks inimesel ikka üks ateljee kah olla, sest olen terve elu töötanud kas magamistoas või köögis või koridoris või verandal või kellegi juures või õues. Viimased maalid maal maalisin puukuuris.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2019
NAVITROLLA: „Alati, kui pilt valmis saab, suren ma korraks ära.“
23.08.2018
GALERII | Kunstnikud kinkisid Eesti riigile 21 vabadusest inspireeritud teost
23.07.2018
KAS OLED KROONILINE ASJADEGA VENITAJA? See ei olegi nii halb!
18.07.2018
PILDID JA VIDEO | Üle tuhandepealise lehmakollektsiooni omanik: „Kes joob viina, kes sööb kommi, kes kogub lehmakujusid...”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee