Inimesed

HELENI BEEBIBLOGI | Mis tekitab beebile gaasivalusid – toit või hoopiski rinnapiim? (61)

Helen Kõpp, 14. juuli 2018 12:00
Helen KõppFoto: Erakogu

Rasedana nägin juba, kuidas üks imetav ema jättis prae juures salati söömata ja ütles: „Nii väga tahaks süüa salatit, aga ma ei või.“ Nägin pidevalt, kuidas mõni teine imetav ema jättis midagi söömata, kuna see tekitavat lapsele gaase. Minul igatahes on välja mõeldud oma teooria, miks loodus on beebidele andnud gaasivalud ning toitumisega see seotud ei ole.

Sellegipoolest püüdsin juba raseduse ajal hakata oma toitumist jälgima – kas mingi toiduaine põhjustab mul gaase ja ehk hoiduda sellest. Öeldi, et see, mis mulle gaase tekitab, teeb seda ka beebile. Minu katsetamise tulemus on järgnev: ma ei tea, mis mulle gaase tekitab. Gaasid mul lihtsalt kas on või ei ole, aga seost toitumise ja gaaside vahel ma ei märganud. Olen kuulnud, et paljudele tekitavad herned gaase. Minu puhul see absoluutselt ei kehti, ning nüüd ma ei usu üldse, et minu mõni toiduaine võib lapsele gaase teha.

Ma teadsin, et ma ise ei pääse ka lapse gaasivaludest kuskile, sest juba pärast sündi manustati beebile viis päeva antibiootikume. Ma usaldasin täiesti arste ning usaldasin ka seda, et nad talle too aeg probiootikume ei andnudki. Ja kuna ma ei teadnud, mis on lapse puhul normaalne, siis pidasin seda normaalseks, et lapsel koguaeg kaka voolas.  Nii kui pepu haiglas ära pesin, tuli uus pisike vedel tükkideta ports välja. Eks ma küsisin küll õdedelt, kas see on normaalne ja pidi olema tõesti. Gaasid kippusid pisikesel tulema juba sünnitusmajas, õnneks küll vähesel määral.

helen Kõpp (Erakogu)
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.09.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Tundub, et Carmen on enese füüsilise arendamise osas üsna ükskõikne
08.08.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Raseduse lõpul keerasin autol turvapadja välja ja bassi vähemaks ning mu auto oli beebi jaoks valmis!
01.08.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Oskan nüüd Carmeni nutu järgi täpselt öelda, mis tal viga või mida tal vaja on
25.07.2018
HELENI BEEBIBLOGI | Mõned inimesed avavad lapsega emale uksi, teised pahandavad: "Issand, miks ta niimoodi karjub?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee