Puuduta Mind - Riina-Grethiel Leppoja Tags: Puuduta Mind, Riina-Grethiel LeppojaFoto: Robin Roots
Anu Saagim 27. oktoober 2018 22:28
Igal nädal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind!“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 50. saate külaliseks on mandalakunstnik, mütoloogiauurija, kirjanik, esoteerik ja kristalliasjatundja Riina Grethiel Leppoja. Seekord sõidame külalise juurde külla tema koju.

Riina Grethiel Leppoja on raamatute "Ürgilm, haldjad, jumalannad ja esivanemad" (2018), „Vabanemise vägi“ (2015), "Kuldajastu loomine" (2014) ja "Suure Jumalanna müsteeriumid" (2012)  autor. Ta on üks kirjastuse ja keskkonna Valgusesaar loojatest ning alates aastast 2001 viib ta läbi tervendus- ja meditatsiooniseminare, olles koostanud ka mitmeid audiokursuseid, nagu "Eelmiste elude tervendamine", "Karma vabastamine", "Eluülesande avastamine", "Sise-Maa ja Lemuuria tervendus" jpt.  Aastast 1993 on ta Eesti Kunstnike Liidu liige.

Peagi tuleb tal välja taas uus raamat kogumikust "Suure Jumalanna müsteeriumid" - see ei ole mingi tavaline esoteeriline manamine, vaid erinevate legendide-müütide sümbioos. 

Leppoja räägib oma teoses "Suure jumalanna müsteeriumid" sellest, kuidas Antlantise tsivilisatsioonis oli algusaegadel mees ja naisenergia - mõte ja tunne - väga heas tasakaalus, hiljem aga ületas meesenergia naisenergia ning Atlantise allakäik algas energiate tasakaalutuse tõttu.

Riina Grethiel on ka tunnustatud mandalakunstnik

Nii tema mandalad, kui ka väepildid on sündinud koostöös vaimse maailmaga. Nad on loodud taotlusega tõsta vaataja sagedust ning olla abiks siis, kui soovitakse suunduda kõrgemale teadvustasandile ning leida iseennast. Lisaks pakuvad need pildid tervendust ja taastavad sisemise rahutunde ja harmoonia. Tegemist on omamoodi akendega vaimsesse maailma, kusjuures kujundid, värvid ja sümbolid toimivad katalüsaatoritena, et äratada inimese sees uinuvaid jõude, et nad võiksid alati olla need, kes nad tõeliselt on.

Riina Grethieli kristallimandalad on loodud koostöös kristallide, peainglite ja ingellike arhitektidega

Ingellikud arhitektid on Riina Grethieli sõnul erilised tervendusinglid, kes vastutavad korra ja struktuuri eest universumi kõikidel tasanditel – kõige väiksematest osakestest aatomituuma sees kuni maailmaruumi hiiglaslike mastaapideni. Kõik struktuurid põhinevad pühal geomeetrial ning ka ingellike arhitektide tööd määravad seaduspärad pühas geomeetrias.

Maisel tasandil väljendavad nad end läbi puhaste värvide (nähtav valgus), kaunite helide (kuuldav valgus) ja läbi kristallide (kombitav ehk tahkunud valgus). Ingellikud arhitektid on valgusjõud, kes pärinevad  kuuendast dimensioonist ja kõrgemalt ning korrastavad energeetilisi mustreid meie energiaväljades, füüsilistes kehades, rakkudes ning veelgi peenematel tasanditel, valmistades meid ette Ülestõusmiseks.

Need inglid võivad ilmuda väga erilise, kogu ruumi täitva vibratsioonina, samuti värvilise valguse, helide või geomeetriliste kujunditena, millel on ülimalt korrastav toime nii inimese kehale, kui ka elule tervikuna. Ingellike arhitektide abiga on võimalik tervendada kõiki ebakõlalisi energiaid, haigusi ja olukordi – juhul kui see on kooskõlas loomulikult inimese hingeplaaniga.

Riina Grethiel on olnud vaimsel teel üle kolmekümne aasta ning viib läbi tervendus- ja meditatsiooniseminare, mille eesmärgiks on aidata inimestel avastada enese tõelist olemust. Kunsti ja teksti loomes on Riina Grethieli põhifookuseks vaimne teekond. Olles pühendunud praktiseerija, vaimne õpetaja ja visionäärist kunstnik, keskendub ta oma töös ja loomingus inimteadvuses peituva potentsiaali äratamisele, takistuste lahustamisele ning tajumispiiride avardamisele. 

 Riina-Grethiel Leppoja  Foto: Robin Roots

Kuidas sündis keskkond Valgusesaar ja mida see endas kätkeb? 

Valgusesaar sündis Riina Grethieli sõnul võimsast inspiratsioonipuhangust ja suurest sisemisest vajadusest jagada valgust, armastust ja tervendavaid vibratsioone. Nägemus Valgusesaarest saabus talle meditatsioonis ning see oli visioon puhtast ja kõrgsageduslikust keskkonnast, kuhu saab ankurdada harmoonilisi ja hingeülendavaid energiaid, et pakkuda inimestele toetust ja abi nende vaimsel teekonnal.

Riina Grethiel: "Oma nägemuse teostamiseks lõime koos abikaasaga esmalt Valgusesaare kodulehe, kuhu hakkasime üles panema inspireerivaid ja tervendava energiaga tekste. Füüsilisse reaalsusesse ankurdus Valgusesaar 2002. aasta oktoobris, kui asutasime Valgusesaare kirjastuse, et alustada vaimse sisuga raamatute tõlkimist ja kirjutamist. Samal ajal hakkasin läbi viima ka seminare, mille eesmärgiks on alati olnud aidata osalejatel avaneda omaenda kõrgeimale olemusele ning enese sees peituvale lõputule valgusele ja tarkusele."

"Hiljem lõime ka Valgusesaare e-poe, et vahendada meie raamatuid ja audiokursuseid, minu mandalaid ja väepilte, samuti kristalle ja teisi imelisi abivahendeid, mis toetavad inimeste vaimset teed, emotsionaalset ja füüsilist tervenemist ning elu harmoonilisemas reaalsuses." 

Kuidas sellisele teekonnale satutakse?

Teadvustasin esmakordselt, et olen vaimsel teel ning mu eesmärgiks on valgustuda, kui olin 15-aastane ning puutusin kokku budismiga. See on olnud pikk rännak, mis kestab üha edasi, kuid võrreldes selle ammuse ajaga on väga palju muutunud. Kui oma teekonda alustasin, polnud Eestis praktiliselt mitte mingisugust vaimset kirjandust.

Siiski mäletan, et sain sügavaid vaimseid kogemusi Hermann Hesse raamatutest „Siddharta” ja „Stepihunt”, samuti Artur Alliksaare luuletustest. Lisaks oli mul õnne ning ma sattusin kokku inimestega, kellel oli juurdepääs vaimsele informatsioonile. Minu kunstiõpingud leidsid aset Tõnis Vindi juures ning kirg luua mandalaid ja uurida püha geomeetriat sai alguse just neist pikkadest müstilistest õhtutest 80ndate aastate lõpus, mil Tõnis näitas meile vapustavaid pilte oma rikkalikust raamatukogust ning tutvustas vaimustunud kuulajatele nii ida kui lääne esoteerilisi õpetusi, märke ja sümboleid.

Vaimsetest traditsioonidest paelus mind kõige enam Tiibeti budism, sest budistlik maailmavaade ja väärtushinnangud on alati resoneerunud mu sisemise tõetunnetusega. Tahtsin sellel rajal edasi liikuda ning asusin seepärast õppima ajalugu, et keskenduda Tartu Ülikoolis budismi uurimisele, mis neil aastatel, vaatamata nõukogude aja piirangutele, tänu karismaatilisele Aasia ajaloo õppejõule Linnart Mällile juba võimalikuks osutus.

Uurisin budistliku pühaku Milarepa elu ning sain tegelikult üsna sügava kontakti võimsa õpetusliiniga, kuhu see 12. sajandil elanud Tiibeti laulik ja erakust joogi kuulus – eelkõige Chögyam Trungpa raamatute kaudu, mis tol ajal ingliskeelsetena minu ellu jõudsid. Kuna ma aga praktiseerida ei osanud, jäid arusaamised neist õpetustest algul üsna pinnapealseks. Siiski oli mu taotlus vaimselt kasvada, avarduda ja edasi liikuda väga siiras. 

Pikka intervjuud Riina Grethieliga vaata ÕL veebist ja FB`s neljapäeval kell 18 ja ehk leiad sealt võtme tõelis vabaduse ja hingerahu juurde. 

Nüüd on võimalik kõiki "Puuduta mind!" saateid kuulata ja alla laadida ka audiofaile Soundcloud`ist.