Inimesed

Viivi Sõnajalg: sain aru, et kui tahan paraneda, pean hakkama saama üksi, ilma Siirita (38)

Delfi | Ohtuleht.ee, 6. juuli 2018 19:52
Siiri ja Viivi Sõnajalg 2007. aastalFoto: Kalev Lilleorg
Viivi Sõnajalg tunnistab Eesti Päevalehele antud intervjuus, et ta leidis koos õega usu ja armastuse, kuid koos jäid nad ka sõltuvuse küüsi.

"Viimaks sain aru, et kui tahan paraneda, pean hakkama saama üksi, ilma Siirita," tunnistab Viivi.

Kaksikõdede Siiri ja Viivi Sõnajala alkoholiprobleemid said alguse juba aastaid tagasi. Möödunud aastal otsustas Viivi: pean üksinda, ilma õeta võitlust jätkama. Nüüd on Viivi olnud peaaegu aasta kaine.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Oleg Sõnajalg rääkis kolmapäevases "Ringvaates", et tema abikaasa Viivi on alkoholismiga võideldes leidnud uue kutsumuse ja tegeleb oma probleemidega Lootuse külas.

Siiri ja Viivi Sõnajalg 2007. aastal Foto: Kalev Lilleorg

Samal teemal

Olegi sõnul haaras Viivi pudeli järele siis, kui tal tekkis ärevus. Mõõdukas alkoholitarvitamine aga ei aidanud, misjärel läks naine psühhiaatri juurde. See viis teda aga antidepressantide ja rahustite lõksu. Viivi leidis abi Lootuse külast.

"Viivi tegi selle otsuse ja läks sinna. See oli täiesti elumuutev kogemus. Ma olen seda protsessi jälginud kümme kuud. See muudatus on nii sügav ja nii põhjalik, et ta on jõudnud sinna välja, et on leidnud endas täiesti uue kutse ja see kutse on pühendada kogu oma ülejäänud elu inimeste aitamiseks, kellel on samad probleemid," rääkis Oleg.

"Olen mõelnud, et kas me Eesti rahvana ei kanna tihtipeale inimesi liiga kiiresti maha? Kas me ei pane liiga ruttu silti külge ja ei kaota liiga ruttu lootust?" arutles Oleg.

Samal teemal

09.09.2019
Paadunud narkomaani pihtimus: „See kurjus mu sees oli üle mõistuse.“
06.07.2018
Hannes Hermaküla: intervjuud Oleg Sõnajalaga oli keeruline teha
05.07.2018
Taavi Sõnajala kaitsja: teda peksis neli inimest, tulirelv aitas tal kurijategijaid politsei tulekuni kinni pidada
04.07.2018
Viivi Sõnajalg võitleb viinakuradiga Lootuse külas! Oleg Sõnajalg: ta leidis endas uue kutse