Film

Mõrtsukas tänavatel, inglike linade vahel ehk narkoparun Pablo Escobari mitu nägu 

Sten Kohlmann, 7. juuli 2018 00:01
SÄDET JÄÄB VÄHESEKS: Abielupaarile Javier Bardemile ja Penélope Cruzile on ette heidetud, et värskes filmis „Pablo ja Escobari vahel“ ei pääse Escobari ja tema armukese Virginia Vallejo vaheline kirg piisavalt esile.Foto: Vida Press

Pablo Escobar – ajaloo rikkaim kriminaal, keda on hellitavalt kutsutud ka Kokaiinikuningaks – oli oma kriminaalsest taustast hoolimata üllatavalt polariseeriv kuju. Tema hingel on nii mõnegi seadusesilma ja ametniku surmad, ent ka kohalike imetlus ja austus, seda tänu kogukonna elu edendamisele. Pole seega ime, et Hollywood on otsustanud mehe elust filme ja telesarju vorpida.

Pablo Emilio Escobar Gaviria nägi ilmavalgust 1949. aasta 1. detsembril Medellini linnas. Silmi avades ootasid teda ees farmerist isa, õpetajast ema ning kuus õde-venda. Seda, mil Pablo esmakordselt kuritegeliku tee jalge alla võttis, sajaprotsendilise täpsusega öelda ei osata.

Mõned väidavad, et esimesed koerustükid leidsid aset juba teismeeas, mil nooruk surnuaiast hauakive varastas, need siledaks lihvis ning seejärel heausklikele inimestele edasi müüs. Selle on üks tema vendadest kindlalt ümber lükanud ning öelnud, et vähemalt tolle äri puhul toimus kõik igati legaalselt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.07.2018
FILMISAADE „DUUBEL“ | Mine kinno, seal on hea konditsioneer!
15.06.2018
ARVUSTUS | „Pablo ja Escobari vahel“ ehk Film, mille tegemisel unustati ära loogiline mõtlemine
27.07.2017
VAATA! Kokaiinikuninga Pablo Escobari narkopesast on tehtud viietärnihotell!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee