Inimesed

Selle suve kuumima vabaõhuetenduse "Armastus Laitses" esietendus 

PILDID JA VIDEO | Konkurents Tauno Kangro aktimodelliks on tihe (9)

Anu Saagim, 5. juuli 2018 15:27
Selle suve kuumim vabaõhuetendus on "Armastus Laitses"Foto: Viktor Burkivski
Skulptor Tauno Kangro on saanud oma elu esimese rolli teatrilaval,  pisikese, aga olulise. Tema osaks on sel ajal kui lava teises otsas armastuse nimel veheldakse ja surma saadakse, joonistada veerand tunniga valmis akt. Selle suve kuumim vabaõhuetendus "Armastus Laitses" esietendus eile, 4. juulil Laitse graniitvillas. Selles teevad kaasa ka poolpaljad kaunitarid.

Uurisime suurelt skulptorilt, kui lihtne või keeruline on tal leida enda loomingu tarbeks ideaalseid aktimodelle.

Tauno Kangro: Teatud erialad tekitavad enda ümber teatud võimaluse ja võimalustest haaratakse kinni. Minu aktimodelliks pürgijate konkurents oli väga suur. Väga kaunid modellid jäid isegi välja. Mul tuleb nüüd tugevasti oma kunstnikutööd teha, et ka teised modellid tööd saaks.

Minu arust on meil alastimodelli rolli või rolle selles etenduses isegi liiga vähe. Võiks rohkem olla. Aga konkurents minu modelliks saada on ikkagi väga tugev. 

Kuidas sa modellid ikkagi ära räägid?

Aga võib-olla räägivad nemad hoopis mind ära. Aga kõik käib range vabatahtlikkuse alusel. Üks põhjus on kindlasti see, et olen aus. Ütlen modellidele, mis tegelikult toimub.   

Kui suured on alastimodellide honorarid?

Meie modellide honorarid on rangelt konfidentsiaalsed. Aga võin kinnitada, et need on piisavalt suured ja tulevikus ainult tõusvas joones. Summad on meil väiksemad kui Hollywoodis, aga modellid on paremad kui Hollywoodis.

Vaata pilte ja videot esietendusest!  

 

Lavastuses näeb kahte armastuslugu

Esimene jutustab külakaunitar Adeelest, lustakast noorparunist Heinrichist ja saatanlikust aadlimehest Teufelhundist, kelle käsul õrn Adeele elusalt Laitse häärberi keldriseina müüritakse.

Teises näeme armukolmnurka, mille moodustavad iludusest koduõpetaja Lauretta, noorparun Herbert ja mehine tallipoiss Kustas. Armuleek kasvab kõigil kolmel üle pea ja lugu lõppeb osaliste hukuga, ent armastus ei kao.

On kauneid tundeid, laule ja silmipimestavat naiseilu, aga ka kirjeldamatut kurjust ja sõnumeid teispoolsusest. Kõike seda vürtsitavad naerutavad naljad ning ehe elurõõm. "Armastus Laitses" näitab kaunitare ja rüütleid, kurjameid ja pühakuid, sekka rõõmsat ja vallatut rahvast, kes teab, et vaid armastus annab elule õige hoo.

Selle suve kuumim vabaõhuetendus on "Armastus Laitses" Foto: Viktor Burkivski


Etendused toimuvad 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25 ja 26. juulil algusega 19.00 ja 8, 15, 22, 29. juulil algusega 17.00

Samal teemal

18.07.2018
SKULPTOR TAUNO KANGRO: „Elus on liiga palju valesti söödud ja valesti joodud.“
17.07.2018
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Meisterjaan, parmupill ja sprotivõileib
16.07.2018
PILDID JA VIDEO | Missis Estoniaks krooniti imekaunis lauljatar Ithaka Maria
15.07.2018
MAJAVAIDLUS LÄBI: Tauno Kangro peab hoovi skulptuuridest puhtaks tegema, Rein Kilk pääseb sisse peauksest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee