Inimesed

PILDID | Vaata, kuidas Eesti tudengid USAs iseseisvuspäeva tähistasid! (3)

Anu Saagim, 5. juuli 2018 14:21
Eesti tudengid olid töised ka USA iseseisvuspäeva ajal
Ameerika Ühendriikides juba üle kuu aja ukselt-uksele hariduslike raamatute müügiga tegelenud Eesti tudengid olid enamasti töised ka eilse USA iseseisvuspäeva ajal, kuid siiski leiti võimalusi, kuidas pidupäeva puhul kohalikega päeva tähistada.  

Tudengite sõnul on sealse iseseisvuspäeva puhul Eesti inimestele ilmselt veidi harjumatu äärmiselt rohke lippude ja lipuvärvide kasutamine, millega ehitakse nii maju, autosid, iseennast ja lausa koduloomi. Samas võib see olla ka nakkav ning ka paljud Eesti tudengid kasutasid võimalust ennast lipuvärvidega ehtida. 

Samal teemal

Sel suvel on USA-s ennast raamatute müügi alal proovile panemas kokku 346 Eesti tudengit. Neist 182 võttis reisi ette esmakordselt. Tudengid tegutsevad kokku 21 osariigis Alaskalt kuni Florida ja Californiani välja. Aktiivne müügitöö kestab augusti viimase nädalani ning seejärel võetakse enamasti vaba aega, et veel mööda riiki ringi sõita ja vaatamisväärsusi avastada. Suurem osa  tudengitest saabuvad Eestisse tagasi septembri esimestel päevadel.

Eesti tudengid on seni olnud kogu Southwestern Advantage programmi edukaimad. Eestlaste usinust müügitööl tõestab ka fakt, et eestlaste osalus kogu ettevõttest on juba ligi 10%. 19 tütarfirmast koosnevat rahvusvahelist ettevõtet, mille möödunud aasta kogukäive ületas 200 miljonit dollarit, omavad ainult inimesed, kes seal ka samal ajal töötavad. 

Eelmise suve osavaimaks müüjaks osutus eestlaste poolt juhendatav lätlanna, kes suvega müüs peredele 212 492 dollari eest raamatuid.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage'i suvetööl 2001. aastal. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud ligi 2500 Eesti tudengit. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt uksele haridusraamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

Vaata pilte!

Samal teemal

13.07.2018
PILDID | I Land Soundi elamusfestivalil on pöörane menu, kõik piletid on välja müüdud!
09.07.2018
„Puuduta mind!“ 32. saade | Külas käis Viljandimaa kuulsaim maanõid Melinda Maarjalill, kes õpetab meid hingama
09.07.2018
PILDID | Rahvas möllas Ott Tänaku rallipäeval Havana Street Party'il
05.07.2018
PILDID | Valmistud pulmadeks? Tüdrukute- ja poissmeesteõhtute kuumaks kohtumispaigaks on Klubi Teater