Inimesed

Viivi Sõnajalg võitleb viinakuradiga Lootuse külas! Oleg Sõnajalg: ta leidis endas uue kutse (96)

Ohtuleht.ee, 4. juuli 2018, 22:14
Viivi Sõnajalg, Oleg SõnajalgFoto: ARNO SAAR
Oleg Sõnajalg rääkis "Ringvaates", et tema abikaasa Viivi Sõnajalg on alkoholismiga võideldes leidnud uue kutsumuse ja tegeleb oma probleemidega Lootuse külas.

Olegi sõnul haaras Viivi pudeli järele siis, kui tal tekkis ärevus. Mõõdukas alkoholitarvitamine aga ei aidanud, misjärel läks naine psühhiaatri juurde. See viis teda aga antidepressantide ja rahustite lõksu. Viivi leidis abi Lootuse külast.

"Oleme viimased 15 aastat investeerinud aega, energiat ja raha rehabiliteerimisse. Oleme Lootuse küla ühed asutajaliikmed, juhatuse liikmed ja oleme Lootuse küla toetanud ka rahaliselt," seletas Oleg.

Lootuse külla loodi mõni aeg tagasi ka naistekeskus.

Samal teemal

"Viivi tegi selle otsuse ja läks sinna. See oli täiesti elumuutev kogemus. Ma olen seda protsessi jälginud kümme kuud. See muudatus on nii sügav ja nii põhjalik, et ta on jõudnud sinna välja, et on leidnud endas täiesti uue kutse ja see kutse on pühendada kogu oma ülejäänud elu inimeste aitamiseks, kellel on samad probleemid," rääkis Oleg.

"Olen mõelnud, et kas me Eesti rahvana ei kanna tihtipeale inimesi liiga kiiresti maha? Kas me ei pane liiga ruttu silti külge ja ei kaota liiga ruttu lootust?" arutles Oleg.

Lootuse Küla on 2000. aastal piiskop Märt Vähi ja tema poja Andrew Vähi asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on sotsiaalselt vähekaitstud ja probleemsete inimeste – alkoholi- ja narkosõltlaste – võõrutamine, rehabiliteerimine ja abistamine tavaühiskonda naasmisel.

Lootuse Küla keskus asub Laitse metsades ning avatud on ka Lootuse Küla Keila Keskus, mille tegevuse eesmärgiks on aidata rehabilitatsiooniporgrammi lõpetanutel integreeruda ühiskonda. Samuti on ühingu uuteks tegevusharudeks Lootuse Küla Järvakandi Keskus ning suunatud tegevus naistele.

96 KOMMENTAARI

t
tahaks infot 7. juuli 2018, 14:50
Lootuse meesteküla elanikega on tehtud lugusid ja intervjuusid. Pidi olema kaunis karm koht, range režiim varasase ärkamisega ja töölt ei tohi viilida...
(loe edasi)
n
nii see on 5. juuli 2018, 17:57
Liiga kiiresti kantakse inimesed maha. Keegi ei ulata abikätt, hoopis materdatakse sind maatasa. Kust see inimeste külmus, kalkus tuleb?Nii paljud nai...
(loe edasi)
Loe kõiki (96)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee