Inimesed

Teinegi Jaapani printsess loobub armastuse nimel tiitlist 

Ohtuleht.ee, 27. juuni 2018, 16:08
Printsess Ayako Foto: Reuters/Scanpix
Kui Rootsi kroonprintsess Victoria lihtrahva hulgast pärit Daniel Westlingiga abiellus, ei kaotanud ta troonipärimisõigust. Kuid Jaapanis kehtivad teised seadused.

Jaapani kuningliku pere naised jäävad tiitlist ilma, kui nad peaksid lihtinimesega abielluma. Mullu mais andis keiser Akihito noorema poja vanem tütar printsess Mako teada, et kavatseb abielluda oma endise kursusekaaslase Kei Komuroga. Seega tuleb tal tiitlist loobuda. Nüüdseks on noorpaar küll pulmad edasi lükanud, väites, et pole nendeks veel valmis. 

Nüüd aga kuulutas Jaapani õukond, et ka printsess Ayako (27) abiellub tavalisest perest pärit noormehega. Kei Moriya (32) töötab laevandusfirmas NYK Line. Noorpaari oli mullu detsembris kokku viinud Ayako ema, printsess Hisako. Hisako on 2002. aastal surnud prints Norihito, praeguse keisri lellepoja lesk. 

Kihlus tehakse augustis ametlikuks traditsioonilise õukonnatseremooniaga. Pulmad peetakse oktoobris. Seejärel lahkub printsess Ayako keiserlikust perest - mitte siiski päris pennitult, vaid umbkaudu miljoni dollariga. 

Samal teemal

22. jaanuar 2019, 15:25
Jaapani printsessi pulmad võivad siiski toimuda
14. detsember 2018, 19:12
Stressis Jaapani printsess muretseb keisrinnaks saamise pärast
29. oktoober 2018, 13:11
FOTOD | Jaapani printsess Ayako abiellus ning loobus oma kõrgest staatusest
10. august 2018, 10:20
Jaapani printsessi pulmad lükkuvad ämma finantsprobleemide tõttu edasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee