Tele

„Merevaade Matverega“ meenutab, kuidas vanad eestlased merd sõitsid 

Televeeb, 27. juuni 2018 12:32
Foto: Kanal 2
Kanal 2 suvesaates „Merevaade Matverega“ minnakse eelmisesse sajandisse ning sõidetakse purjelaeval Hoppet vanade eestlaste kombel merd.

Marko Matvere uurib, miks on teadaolevalt ainukese Eestis ehitatud purjelaeva Hoppeti nimetus just kahvelkuunar. Miks mitte lusikas või kulpkuunar?

Samal teemal

Samuti jätkub eelmises saates alguse saanud retk läbi vastuolulise Kopli poolsaare, mis on täis kummituslikke viirastuspilte. Põnevaid ja üllatuslikke lugusid kurikuulsast Kopli kalmistupargist räägib ajaloolane Jaak Juske.

„Ma mäletan oma esimest trammisõitu 1986. aastal, kui ma Tallinnasse tulin. Mul oli selline tunne, et ma olen välismaal ja ma väga kartsin,“ meenutab Matvere Kopli trammis, teel kalmistuparki.

„Ei tohi paadi pealt korrakski ära tulla. Kohe hakkab üks viina joomine ja kilu söömine,“ naljatleb saatejuht kohalikus Kopli kõrtsis puhkepausi pidades. Just seal võtab Matvere koos Jaak Juske ja Tallinna linna peaarhitekti Endrik Männiga ette meremeestele kohase jõukatsumise, küll veidi kaasaegsemal moel.

Reporter Kaidor Kahar otsib vastust küsimusele, mis on vesiviljelus.

“Merevaade Matverega“ Kanal 2s täna kell 21.30.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee