Inimesed

Peterburi pianist Peeter Laul: "Väga piinlik, et ma eesti keelt ei räägi, sest mul on isegi Eesti pass." (13)

Jaanus Kulli, 27. juuni 2018 00:01
Eesti juurtega rahvusvahelise mainega pianisti Peeter Laulu toob taas Eestisse nädala lõpus toimuv Haapsalu Tšaikovski festival, kus ta esimest korda üles astub, seda lausa kahel õhtul.Foto: Erakogu
Rahvusvaheliselt tunnustatud Peterburi pianistil Peeter Laulul on eestipärane nimi. Nii ei ole ka harvad juhud, kui tema poole pöördutakse eesti keeles, kuid Peeter ei mõista sellest sõnagi. „Lugu on seda piinlikum, et mul on Eesti juured, mul on Eestis sugulased, mul on Eesti pass ja kui ma Eestisse sõidan, arvavad kõik – ja õigustatult, et minuga võib rääkida eesti keeles, sest mul on ju sulaselge eesti nimi. Aga võta näpust, ma ei tea peaaegu ühtegi sõna ja sellised olukorrad on mulle loomulikult ebamugavad,“ tunnistab muusik.

„Mul on tõesti väga piinlik, et ma eesti keeles ei räägi ja jutumärkides öeldes on see mu isa teene. Ta lihtsalt ei osanud lastega suhelda, justkui ei teadnud, millest nendega rääkida ja nii ei õpetanud mulle ka eesti keelt,“ põhjendab Peeter Laul (40), miks ta eesti keelt ei mõista. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2018
GALERII | Haapsalus tantsiti öösel Tšaikovski ballette
26.05.2018
Tšaikovski festivalil kostuvad kiriku kellamäng ja kahuripaugud