Inimesed

REPORTAAŽ | Vorstitoppimine, jõuluvana ja tilgake Vana Tallinnat ehk, mis toimus Eesti esimesel liha- ja alkoholivabal jaanipeol  (30)

Jaanika Vilipo, 23. juuni 2018 17:23

Harjumaal Saha külas asuvasse Liipa tallu oli reedel liha- ja alkoholivabale jaanitulele oodata Facebooki andmeil ligi 800 inimest. Eelmisel ööl möllanud äikesetormi tõttu, mis tuhanded majapidamised vooluta jättis, kujunes pidu ühtlasi elektrivabaks. Tagatipuks näis alguses, et läbi tuleb ajada peaaegu külalisteta, sest kohapeale oli tulnud inimesi käputäis.

Tallinnast 20minutise autosõidu kaugusel asuvas Liipa talus, kus muul ajal korraldatakse laagreid, koolitusi ja seminare, peeti alkoholivaba jaaniõhtut esimest korda. Eestis tänavatantsu kultuuri edendav Joel Juht, kes on ürituse üks algatajajaid, sõnab, et idee sai alguse spontaansest mõttest sõprade ringis. Joelile endale on jaaniõhtujärgne pohmell võõras, nagu üleüldse alkoholi liigtarbimine. Samas on ta teadlik eestlaste suurest napsilembusest. Seepärast otsustaski ta korraldada jaanitule, kus näidata, et lõbusat pidu saab pidada tervislikult ja ilma vägijoogita.

Jõuan jaaniõhtule minuti pealt selle algusajaks ehk kell 17. Ehkki teeotsal juhatavad mind edasi helkurvestides noored ja parklas seisavad ka mõned autod, astun taluõuele ettevaatlike sammudega. On raske aru saada, kas olen ikka õiges kohas, sest ees avaneb pooltühi hoov, kus liiguvad mõned üksikud hingelised. Kus on muusika, melu ja rahvas? Võib-olla tulin liiga vara ja töörahvas alles saabub? Samas on teinud ka ilmataat vigurit ja päästnud möödunud ööl taevaluukide vahelt valla kogu vihma, mis oli sinna kahe kuu jooksul kogunenud. Hea, et kummikud jalga panin, mõtlen endamisi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.06.2019
ÕHTULEHT EESTLASTE JAANIPEOL SOOMES: „Üksindus on see, mis teeb siin inimesed haigeks.“
25.06.2018
SUUR GALERII | Metsavenna jaanitulel hullutasid publikut Patune pool, Respekt ja 5MIINUST

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee