Saund

Bänd on lahti lasknud mõttest, et peaks tegema teatud tüüpi lugusid

Ewert and the Two Dragons: me ei võtnud teadlikult pausi, aga ju siis oli seda vaja (7)

Kais Allkivi, 22. juuni 2018 00:01
TAGASI ALGUSES: Kitarrist Erki Pärnoja (vasakult), trummar Kristjan Kallas, bassimees Ivo Etti ning laulja-klahvpillimängija Ewert Sundja (kes tähistas läinud nädalal 35. sünnipäeva) on muusikat luues enda jaoks taasavastanud pingevaba, piiravate raamideta katsetamise.Foto: Stanislav Moškov

Üle kahe aasta ei avaldanud piire murdnud ansambel Ewert and the Two Dragons uusi laule. „Ma ei tea, kas see paus oli teadlik. Keegi ei astunud selleks otseselt mingit sammu ega öelnud, et mul on nüüd vaja paar aastat puhata. Lihtsalt läks niimoodi. Ju siis seda oli vaja,“ vaatab laulja Ewert Sundja tagasi ajale, kus bänd oli justkui pea liiva alla peitnud. Nüüd on Draakonid tagasi ja energiat täis.

2015. aastal avaldas indirokipunt kolmanda albumi „Circles“, tuuritas USAs ja Euroopas. 2016. aasta märtsis anti Saku suurhallis kontsert rohkem kui 6000 inimesele. Siis saabus vaikus, kui mõned harvad esinemised välja arvata. Tuuridest oli tekkinud väsimus, vaja oli uut hingamist. Bändiliikmed suunasid jõu mujale.

Ewert on kirjutanud laule teistele artistidele, näiteks Lennale, Liis Lemsalule ja Rasmus Rändveele. Kitarrist Erki Pärnojal ilmusid sooloalbumid, viimasega neist noppis ta kaks muusikaauhinda – sealhulgas aasta meesartisti oma. Trummar Kristjan Kallas mängib teiseski edukas kollektiivis Miljardid. Basskitarrist Ivo Etti töötab tarkvaraarendajana. Peale selle on kõik mehed saanud viimastel aastatel perelisa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2018
Brainstorm jõuab taas Tallinnasse!
29.05.2018
GALERII | Sweet Spot Festivali korraldajad avasid suve oodatuima muusikafestivali telgitagused
19.05.2018
FESTIVALIGIID: milline suvistest muusikapidudest kellele sobib?
28.02.2018
Erki Pärnoja kaitseb meeste õigust pisaraid valada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee