Inimesed

VIDEO | „Puuduta mind!“ 30. saade | Külas käis väega metsatark Errol Vares  (18)

Anu Saagim, 21. juuni 2018 20:58
"Puuduta mind!"; Errol Vares; Sirje Presnal; Anu Saagim Foto: Tatjana Iljina
Igal neljapäeval kell 18 kostitame sind põneva veebisaatega "Puuduta mind!", kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 30. saate külaliseks on kunagine elu- ja ärimees, kuid hiljem kultuuritöötajaks õppinud ja koos Eesti popansamblitega maailmas rännates inimesi tundma õppinud Errol Vares (55), kes leidis end sügavamalt šamanistliku maailmakäsitluse kaudu. Täna õpetab mees ka teisi loodust tunnetama.

Samal teemal

Kuigi Errol Vares õpetab, et elada tuleks olevikus ehk praeguses hetkes, on ikkagi aeg-ajalt vaja minna tagasi minevikku, et mõista praeguse hetke kujunemisloo kõiki seoseid.

Erroli nooruses mängisid näiteks üsna olulist rolli indiaanifilmid, mille peaosas tegi kaasa kuulus Jugoslaavia näitleja Gojko Mitić. Peamiselt Saksa DV indiaanifilmides mängiv kangelane oli paljude Eesti poiste iidol ega jätnud külmaks ka Errolit. “Mind kõnetasid need filmid peamiselt õigluse ja autunde võtmes. Käisime kodu lähedal paekallastel, mis meie jaoks olid kanjonid, indiaanlasi mängimas. Selles oli nii skautlust, loodusilu kui ka põnevust,”  pajatab mees. Sel juhul oleks ju olnud loogiline jätk minna pärast põhikooli loodusteadusi õppima? Errol oskab tagantjärele oma tegude ja valikute põhjuseid näha. “Oleneb elu motiivist. Kui see pole alguses päris selge, tuleb enne ära käia muudel mängumaadel.”

Kuidas kujunes mehest loodustunnetuse õpetaja?

Tartus sündinud Errol Vares õppis Viljandi Kultuurikoolis ja mõneks ajaks sai temast kultuuritöötaja. Enda sõnul tekkis tal sõprussild loodusega 1998. aastal, kui ta spontaanselt päästis ämbrijagu tammetõrusid autoülesõidu surmast maanteel – peale seda hakkas loodustasand talle õpetuste ja praktikatega lähenema ning Errol temaga ühenduses olemise saladusi uurima ja tunnetama.

Šamanistlikust maailmakäsitlusest lähtuva Errol Varese sõnul ei ole võimalik ilma looduseta eksisteerida ning tark on temaga arvestada ja kooskõlas toimida. Tänasel päeval teenib ta leiba lillede maailmas. Ta on ka geopaatia seltsi, muinasteaduste seltsi ja Energo klubi aktiivne liige, annab loenguid ja korraldab loodustunnetuse õpitubasid. 

"Puuduta mind!"; Errol Vares; Sirje Presnal; Anu Saagim Foto: Tatjana Iljina

Errol Vares on veendunud, et igaüks meist leiab siin elus oma tee.

"Tuleb mõtluses kaugustest adressaadiga küsida, kes loodusest meile sõbraks tuleb ning et tuleme teiega kohtuma. Igaüks leiab siis juba oma tee taimedeni kas metsas jalutades või isegi unenäo kaudu. Nende leitud sõbrakeste kaudu jõuab inimeseni ka tervendav ja eluviise parandav sõnum."

"Rakuteadvuslik magnetism–  nii inimeste omavaheline kui ka inimeste ja taimede vaheline – võib olla täiesti hämmastav diagnostiline tööriist. Kui inimestega kohtute, ütleb ju sees keegi, kas teile see inimene meeldib või ei. Samamoodi töötab suhtlus loodusega – me kas tõmbume või lükkume, jaatame või eitame. Näiteks kui oma kehaga kokku leppida enda kui pendli kasutamine suhtluseks ja diagnoosimiseks, tuleb end eelkõige häälestada neutraalsesse rahuseisundisse ja leppida kehaga kokku, et jaatus on ettepoole tõmme ja eitus tahapoole tõmme. Kui nüüd astuda taime juurde ja küsida, kas me sobime omavahel, annab taim ilmtingimata kehakeelelise vastuse." 

"Ka saab näiteks metsas oma keha kasutada navigeerimisel kompassina, et mitte ära eksida. Silmad kinni, rahuolekus, kujustame enda ja adressaadi vahele helendava ühendustelje ja niipea, kui keha kuhugi suunas kalduma hakkab, lubame jalad talle järele. Metsa minnes on hea olla mõtetest võimalikult vaba, sest muidu ei mahu metsa tarkus sinu sisse."

Meie uurime Errolilt saates:

Kuidas loodust paremini näha ja tajuda?

Kuidas metsa ja puudega sõpradeks saada?

Kuidas oma sisemise tarkusega ühendust saada?

Mil viisil saab end energeetiliselt puhastada? 

Millised võiksid olla pööripäeva rituaalid?

Kuidas olla õnnelik?

Vaata saadet "Puuduta mind!" igal neljapäeval kell 18 Õhtulehe veebist ja Facebookist!

"Puuduta mind!"; Errol Vares; Sirje Presnal; Anu Saagim Foto: Tatjana Iljina

Samal teemal

21.12.2018
„PUUDUTA MIND!“ 57. SAADE | TERVENDAJA VOLLI: „Kui elame ja töötame hea koha peal, siis ei jäägi me haigeks.“
13.12.2018
„PUUDUTA MIND“ 56. SAADE | Tuntud numeroloog selgitab, miks ei tohi lastele panna liiga erilist nime
29.11.2018
„PUUDUTA MIND!“ | Külas on tantramees Igor, kes paljastab igavese nooruse säilitamise saladuse
22.11.2018
VIDEO | „PUUDUTA MIND!“ 54. SAADE | Selgeltnägija Riina Valgus ja parapsühholoog Rein Järvi räägivad lastega toimunud paranähtustest