Sibyl VaneFoto: Erlend Štaub
Toimetas Terttu Jazepov 20. juuni 2018 12:46
Tänavusel „Eesti laulul“ kohalike muusikasõprade südamed võitnud Sibyl Vane on valmis saanud värske ja isikliku tähendusega singli „I Don’t Drive“. 20. juunil avaldas Sibyl Vane oma veebilehel teise singli uuelt albumilt, mille salvestamisega bänd juba kevadest ametis on. Lugu kannab pealkirja „I Don’t Drive“ ja on ajendatud aastatetagusest tõsisest läbielamisest. Loo lavaversiooni saab kuulda 4. juulil Õllesummeri festivalil.

„Kaheksa aasta eest, 9. juulil olime teel suvisele festivalile esinema ja juht kaotas mäe taha jäänud järsus kurvis sõiduki üle kontrolli. Auto rullus üle katuse ja maandus kraavi täpselt massiivse kivi kõrvale. Väga rasketest tagajärgedest lahutasid meid mõned meetrid. Õnneks olid kõigil turvavööd kinnitatud ja pääsesime ühegi füüsilise vigastuseta. Vaimselt jättis see õnnetus märksa tõsisema jälje ja sellest ajast pole mu lähikondlastele saladus, et autosõit on minu jaoks probleemne ja hirmutav,“ kirjeldab loo sõnade tausta bändi laulja ja kitarrist Helena Randlaht.

Lisaks bändile teeb loos kaasa Pärnu trompetist Karl Kivi. „I Don’t Drive“ on salvestatud Pärnus Heliala stuudios ja selleks kasutati 24-realist lintmakki.

„Materjal, mille oleme oma kolmandaks albumiks kirjutanud, tundus lindi peale salvestamiseks väga sobiv. See, mida lint heliliselt võtab ja salamisi juurde paneb, on väga äge. See sobitus meie jaoks väga hästi sellesse konteksti,“ räägib Randlaht.

Sibyl Vane on Eesti alternatiivroki trio, mille asutasid laulja ja kitarrist Helena Randlaht ning bassist Heiko Leesment Pärnus. Kaheksa aasta jooksul on bänd koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records avaldanud kaks täispikka albumit ja tuuritanud Euroopas. 2018. aastal osales bänd looga „Thousand Words“ ka „Eesti laulu“ konkursil, kus žürii häältega jäädi lõõparvestuses teisele ja üldhäältega neljandale kohale.

Vaata täpsemalt ja kuula lugu SIIT!